36,6

sezon 6 odcinek 2

36,6 6

W drugim odcinku szóstego sezonu programu 36,6 °C dowiecie się, jak ważna dla naszego układu kostnego jest witamina D. Jej niedobór może zwiększać ryzyko infekcji, powodować nadciśnienie, choroby serca, cukrzycę, a nawet choroby psychiczne i niektóre nowotwory. Prof. Krzysztof Łabuzek wraz z grupą ochotników przeprowadzi eksperyment i sprawdzi jak wielu z nas ma niedobory witaminy D i jak je zlikwidować najskuteczniej i najzdrowiej.

Skurcze mięśni dotykają nas zarówno podczas snu jak i wysiłku fizycznego… Potrafią być bardzo uciążliwe, a przytrafiają się ponad połowie z nas. Skąd się biorą i w jaki sposób możemy z nimi walczyć? Dowiecie się już w drugim odcinku nowego sezonu 36,6 °C.
Już w najbliższą sobotę dowiemy się, jak na nasze zdrowie wpływa udane życie seksualne. Okazuje się, że podczas pocałunku nasz mózg wysyła miliony pozytywnych impulsów nerwowych, do każdego zakątku naszego ciała i zaczyna produkować substancje takie jak adrenalina, oksytocyna czy dopamina, które mają ogromny wpływ na nasz organizm. Jak się to przekłada na nasze zdrowie?