"Razem z Ukrainą" - koncert charytatywny

Razem z Ukrainą - koncert charytatywny

20 marca w Łodzi odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, którego celem było zebranie jak najwyższej kwoty na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Całkowity dochód z wydarzenia został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi szeroko zakrojone działania pomocowe. Na scenie Atlas Areny wystąpili zarówno polscy jak i ukraińscy artyści.

Razem z Ukrainą - opis

Podczas koncertu “Razem z Ukrainą” na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpiły największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełniły współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy – m.in. Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnili część muzyczną wydarzenia. Koncert poprowadzili Alina Makarczuk i Marcin Prokop.

“Razem z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów.

Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański – kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstała w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej. W składzie zespołu oraz Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, który towarzyszył występom na scenie znaleźli się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany był również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.


Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step. Partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery.

Razem z Ukrainą - gdzie obejrzeć?

Koncert można zobaczyć na platformie VOD Player.pl