Piłkarski puchar świata na sprzedaż

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, a największym wydarzeniem są mistrzostwa świata. Kiedy maleńki, spieczony słońcem, pustynny Katar otrzymał prawa do zorganizowania tego epickiego turnieju, nikt nie mógł zrozumieć, jak to się stało. Odpowiedź na to pytanie wywołałaby jeden z największych skandali w historii sportu.

Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż - o czym jest program?

Ten porywający, dziwniejszy niż fikcja, dwuczęściowy dokument, unosi wieko świata sportu opanowanego przez przekupstwo, korupcję, globalną politykę, zakulisowe układy i chciwość.

W filmie ujawniona została prawdziwa historia korupcji stojącej za przyznaniem Mistrzostw Świata krajowi powszechnie uważanemu za nieodpowiedni do ich organizacji. Po tym odkryciu pojawiły się jeszcze większe rewelacje, gdy FBI oskarżyło dziesiątki czołowych ludzi futbolu. Wywiady z zaangażowanymi agentami federalnymi i Mary Lynn Blanks, dziewczyną skorumpowanego dyrektora, która została informatorką FBI, ujawniają to ekscytujące śledztwo i wpływ, jaki wywarło ono na światowy sport.

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to szekspirowska narracja o pieniądzach, władzy i korupcji, z udziałem bezwzględnych śledczych, skandalicznych postaci i wielkich sportowców, takich jak Jürgen Klinsmann i sam Sepp Blatter.

Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż - gdzie obejrzeć?

Dwuczęściowy dokument obejrzysz na platformie VOD - player.pl!

Piłkarski puchar świata na sprzedaż, sezon 1, odcinek 2Piłkarski puchar świata na sprzedaż, odc. 2 Piłkarski puchar świata na sprzedaż, sezon 1, odcinek 1Piłkarski puchar świata na sprzedaż, odc. 1