Wielcy Artyści Małym Pacjentom

II koncert charytatywny z cyklu Wielcy Artyści Małym Pacjentom ponownie zachwycił publiczność muzyką operową na najwyższym poziomie! Gwiazdami wieczoru byli najbardziej znana na świecie polska sopranistka - Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna - tenor, przed którym melomani chylą czoła w największych teatrach operowych świata i uznawany jest za jednego z tenorów wszech czasów. Koncert odbył się 18 listopada w Atrium budynku Senator w Warszawie specjalnie zamienionym na wspaniałe wnętrza koncertowe.

„Wielcy artyści małym pacjentom” - opis wydarzenia

Mistrzom opery towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, którą znakomicie i po mistrzowsku poprowadził dyrygent Ruben Silva. Wszyscy artyści wystąpili pro bono, jak również wynajęcie sali, ogromne oświetlenie, wspaniałą scenę i wiele innych elementów Fundacja KIDS otrzymała całkowicie bezkosztowo. Znakomici artyści dedykowali swoje wielkie talenty i emocje projektowi na rzecz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Całkowity dochód z biletów-cegiełek w kwocie 330.000 zł przeznaczony jest na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpitala czyli banku krwi. Pracownia immunologii transfuzjologicznej, bo taka jest pełna nazwa, znajduje się od 40 lat aż 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu już pod koniec stycznia znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni zaledwie 30 m od sal operacyjnych! Odmieni to w sposób niewspółmierny komunikację z bankiem krwi i przyczyni się do bezpieczeństwa pacjentów i maksymalnego zwiększenia efektywności.

Pomysłodawcą cyklu jest ponownie uznana w świecie skrzypaczka, dr hab. Patrycja Piekutowska - tym razem działając już jako prezes Fundacji K.I.D.S.

„Wielcy artyści małym pacjentom” - gdzie obejrzeć?

Transmisję z wydarzenia obejrzysz w serwisie VOD player.pl