Technologiczny koniec świata

Chiny są drugą największą gospodarką świata i jednym z najszybciej rozwijających się rynków technologicznych. To właśnie tu powstają coraz to nowe, także polskie startupy, a kolejne innowacje są częścią życia zwykłych Chińczyków. Skanowanie twarzy na przejściu dla pieszych w celu monitorowania wykroczeń, czy inteligentne domy to dla nich codzienność.

Kuba Klawiter, doskonale znany widzom z programu „Nowy gadżet”, pokaże jak rozwija się "chińska Dolina Krzemowa" – Shenzhen. Spotka się z ludźmi, którzy tam żyją i pracują, a nawet pozna ich zarobki. Odwiedzi też firmy, które z małych garażowych biznesów stały się potentatami w branży. Przekona się, czy po wizycie na lokalnym targu uda mu się samodzielnie złożyć najnowszego smartfona. Sprawdzi też, z jakich mediów społecznościowych korzysta się w kraju, w którym nie ma dostępu do YouTube’a oraz podejrzy rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją w domu przeciętnego Chińczyka. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy tak wysoko rozwinięta technologia wciąż działa w służbie człowiekowi, czy już ociera się o inwigilację? Czy czeka nas „Technologiczny koniec świata”?

Technologiczny koniec świata, odcinek 4 Technologiczny koniec świata, odcinek 3 Technologiczny koniec świata, odcinek 2 Technologiczny koniec świata, odcinek 1