Gwiezdne bitwy

Wszechświat to tkanina, na której malujemy nasze historie kolorem możliwości. Często zatracamy się w pięknie kosmosu, wpatrując w nocne niebo. Tymczasem kryje ono w sobie niebezpieczeństwa obce człowiekowi. Dziwne zjawiska, takie jak czarne dziury, wysadzają całe galaktyki, a nawet najmniejsza asteroida może spowodować niewyobrażalne zniszczenia.

Gwiezdne bitwy - opis programu

Pora na zupełnie nowy gatunek – kosmiczny noir! Kosmos nie jest miejscem dla ludzi o słabych nerwach. Gigantycznych rozmiarów czarne dziury, samotne asteroidy i supernowe sprawiają, że to miejsce zachwyca swoim pięknem, ale jednocześnie jest bardzo niebezpieczne. W tej serii programów Aidan Gillen (aktor znany z hitowej „Gry o tron”) spojrzy na wszechświat z zupełnie innej, nowej pespektywy. Czy kosmos może być zagrożeniem dla Ziemi? Od ciemnych gwiazd, zabójczych skał i śmiercionośnych promieni po śmiertelnie groźne rozbłyski promieniowania gamma – to zjawiska, które mogą zniweczyć nasze życie. W kolejnych odcinkach Gillen analizuje hipotetyczną możliwość takich wydarzeń i zastanawia się nad ich skutkami, a eksperci wytłumaczą nam, na czym polega zagrożenie poszczególnych zjawisk. Czy oglądany z tej perspektywy wszechświat jest rzeczywiście tak śmiercionośny i przerażający?

Gwiezdne bitwy - gdzie oglądać?

Program dostępny w serwisie VOD player.pl

Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 6 Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 5 Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 4 Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 3 Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 2 Gwiezdne bitwy, sezon 1, odcinek 1