PrzeTwórcy

Wiele osób uważa, że większość przedmiotów ma tylko jedno życie i ograniczoną liczbę zastosowań. Tymczasem bohaterowie udowadniają nam, że tak nie musi być. Program pokaże prawdziwe historie Polaków z różnych zakątków kraju, którzy udowodnią nam, że z pozornie bezużytecznych odpadów można zrobić coś pięknego i funkcjonalnego.

„PrzeTwórcy” - streszczenie programu

Poznamy ludzi, którzy opowiedzą o swoich marzeniach, o tym jak zaczynali swoją działalność i przygodę z tzw. upcyklingiem. Dowiemy się, co było ich inspiracją i jak żyją, realizując swoje pasje.

W produkcji poznamy m.in. Recycling Band, krakowski zespół muzyczny grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów. Członkowie zespołu do budowy instrumentów używają puszek, butelek, wiader, starych części rowerowych, mebli, a także grzebieni do włosów czy wieszaków do ubrań. W programie występuje także Bartłomiej Kolbusz z Bukowiny Tatrzańskiej, którego pasją jest rzeźbienie w metalu i tworzenie mebli ze złomu oraz Magdalena Olearczyk z Krakowa, która szyje torby i futerały ze starych reklamowych bannerów winylowych i siatki mesh. Wśród bohaterów jest także Wiola Kurtok, której marzeniem od zawsze było tworzenie biżuterii.

Dziś realizuje się w jej tworzeniu z... mechanizmów zegarków. Nietypową pasję mają także inni bohaterowie programu. Agnieszka i Anita z Lublina tworzą ubrania z ulotek, gazet i metalu, Maciek Pawelski konstruuje lampy ze starych aparatów fotograficznych, statywów i wag, Robert ze Szczecina wykorzystuje tekturę falistą do tworzenia mebli o nietypowych kształtach i strukturze. Każdy z odcinków pokaże różnych bohaterów, którzy w niestandardowy sposób zdecydowali się realizować swoje marzenia. Dla niektórych z nich jest to zwykłe hobby, a dla innych sposób na życie.

„PrzeTwórcy” - gdzie oglądać?

Program „PrzeTwórcy” obejrzysz w serwisie VOD player.pl.

PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 10 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 9 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 8 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 7 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 6 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 5 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 4 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 3 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 2 PrzeTwórcy, sezon 1, odcinek 1