Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko?

Zobacz dwa odcinki specjalne serii rozmów telewizyjnych na temat rasizmu systemowego, mniejszości afroamerykańskiej i obecnej sytuacji w Ameryce. Dyskusję poprowadzi słynna amerykańska prezenterka i gwiazda stacji OWN, Oprah Winfrey.

Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko? - opis programu

Specjalne, dwuodcinkowe wydanie programu "OWN: Spotlight", zatytułowane "Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko?". Popularna prezenterka telewizyjna rozmawia o problemach i dylematach afroamerykańskich kobiety. Tym razem porusza kwestię rasizmu, który dotyka całą wspólnotę.

W tym talk show, znanym z kanału OWN: Oprah Winfrey Network (należącego do rodziny Discovery), zobaczymy wyjątkowych gości: liderów, aktywistów i artystów reprezentujących czarną społeczność Ameryki, m.in. polityk i aktywistkę Stacey Abrams, nominowaną do Oscara producentkę filmową Avę DuVernay ("Jak nas widzą", "XIII poprawka", "Queen Sugar"), aktora Davida Oyelowo ("Selma"), dziennikarkę i zdobywczynię nagrody Pulitzera Nikole Hannah-Jones oraz profesor i pisarkę Jennifer Eberhardt.

Tematem dyskusji będzie dyskryminacja na tle rasowym. Goście odniosą się do tragicznej śmierci George'a Floyda, wydarzeń, które za sobą pociągnęła, akcji #BlackLivesMatter i obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Stanach Zjednoczonych. Wspólnie z prowadzącą poszukają odpowiedzi na pytanie: jak dziś wygląda kwestia przestrzegania praw czarnej społeczności w Ameryce i jakie inicjatywy podejmuje się, a jakie powinno się podjąć by zmieniła się ona na lepsze.

Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko? - Gdzie oglądać

Program "Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko?" zobaczysz na stacji Discovery Channel i TLC oraz Player.pl

Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko?, odcinek 2 Oprah Winfrey: Co dalej, Ameryko?, odcinek 1