Port

Choć z lotu ptaka przypomina plac zabaw pełen kolorowych klocków, to nie ma tu miejsca na zabawę - dla pracujących w nim ludzi kolejny dzień przynosi nowe wyzwania, a każdy przestój oznacza gigantyczne straty.

Port - o czym jest program?

Port w Gdyni jest dziś (po Gdańsku i Szczecinie) trzecim co do wielkości portem morskim w Polsce - dzięki nowemu programowi będziecie mieli szansę zajrzeć do wielu niedostępnych miejsc i poznać ludzi, którzy tam pracują. Przekonacie się, że port to organizm, który tętni życiem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - powierzchnia 937 ha i około 40 stanowisk dla statków wymagają trójzmianowej obsady, wykazującej się precyzją, odpornością na stres i zmysłem logistycznym.

W każdym odcinku przybliżymy Wam, to, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi bramami portu. Pokażemy niewidoczne na co dzień problemy, z którymi zmagają się setki zatrudnionych tu ludzi.

To tutaj nurkowie badają poszycia kontenerowców, piloci wprowadzają je bezpiecznie do doków, a operatorzy dźwigów rozładowują cenne towary. Ostateczny rytm pracy wyznacza tu jednak najważniejszy gracz, od którego kaprysów bardzo wiele zależy – morze.

Port - gdzie obejrzeć?

Program Port obejrzysz na platformie VOD - player.pl!

Port, odcinek 8 Port, odcinek 7 Port, odcinek 6 Port, odcinek 5 Port, odcinek 4 Port, odcinek 3 Port, odcinek 2 Port, odcinek 1