MasterChef

„MasterChef” to widowiskowe kulinarne show, po raz pierwszy wyemitowane przez stację BBC w 1990 roku. Od tamtej pory program doczekał się edycji w 35 krajach na całym świecie, bijąc rekordowe wyniki oglądalności.

MasterChef - o czym jest program?

Kucharze-amatorzy będą walczyć o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Zanim jednak jeden z nich stanie na wymarzonym podium, musi pokonać setki konkurentów z całego kraju, dostać się do finałowej czternastki wybrańców i stanąć z nimi w szranki, mierząc się z szeregiem kulinarnych wyzwań.

MasterChef - nowy sezon

W siódmym sezonie kucharze - amatorzy staną przed jeszcze trudniejszymi zadaniami niż w poprzednich edycjach. Będą starali się przygotować idealnie wypieczone perliczki, puszysty tort szwarcwaldzki, tournedos à la Rossini, a nawet delikatne jedzenie dla niemowląt. Kandydaci na mistrza kuchni będą musieli się nieźle nagimnastykować, by nakarmić dwustu głodnych harcerzy. Zastęp kulinarnych pasjonatów przygotuje posiłek w Puszczy Niepołomickiej! Komu bliskość natury przeniesie szczęście?

W najbliższych odcinkach będziemy świętować urodziny jednego z jurorów! Jak uczestnicy siódmej edycji „MasterChefa”poradzą sobie z przygotowaniem specjalnego menu dla Anny Starmach, Magdy Gessler i Michela Morana? Na tym smakowe wyzwania się nie skończą! Kucharze staną oko w oko z legendami kulinarnego świata. Ich dania oceni między innymi posiadaczka dwóch gwiazdek Michelina Hélène Darroze.

Na planie jesiennej edycji programu pojawią się także Robert Makłowicz prosto z programu „Makłowicz w drodze” oraz Pascal Brodnicki. Najlepsza piątka będzie walczyć o miejsce w finale, który odbędzie się w Singapurze . W mieście, które może pochwalić się 47 gwiazdkami Michelina (w 38 restauracjach!), uczestnicy gdzie poznają najwybitniejszych artystów tamtejszej kuchni. Wśród nich znajdzie się Audra Morrice – jurorka „MasterChef Asia” i finalistka „MasterChef Australia”.

MasterChef - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „MasterChefa” obejrzysz online na player.pl.

MasterChef - kiedy premiera odcinka?

Nowe odcinki „MasterChefa” obejrzysz już we wrześniu w każdą niedzielę o 20:00 na antenie TVN.