Netia Off Camera 2017

Goście z całego świata, najciekawsze filmy roku, najwyższe nagrody w tej części Europy – Netia Off Camera już od dekady promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. Święto filmowej różnorodności już 28 kwietnia zaczyna się w Krakowie.

Dziesiąta edycja Festiwalu przynosi ze sobą zmianę identyfikacji wizualnej na współczesną i minimalistyczną w wyrazie. Elementy plakatu to bezpośrednie nawiązanie do ikonicznego motywu z festiwalowej statuetki - kształtu projekcji kinowej. Wielość symbolicznych „ekranów” oddaje nie tylko mnogość projekcji festiwalowych (ponad 200 pokazów), ale też miejsc i punktów widzenia: kino nad rzeką, na barce wodnej, na dachach i miejskich placach to tylko niektóre z planowanych atrakcji.  Co jeszcze czeka miłośników kina?

10.edycja to cztery nowe sekcje specjalne. Aż po grób ma ambicje udowodnić, że twórcze i inspirujące przepisania konwencji melodramatycznych są możliwe, a My sami wciąż tęsknimy za romantycznymi opowieściami. Sekcja Przyszłość nadejdzie dziś jest zaproszeniem do wspólnego zastanowienia się nad przyszłością, która jak w numerze kultowego zespołu The Doors, jest bliżej i nadejdzie szybciej niż nam się to wszystkim zdaje. Natomiast filmy prezentowane w ramach sekcji Silna płeć dotykają tego, co nurtuje, fascynuje, cieszy, gnębi czy frustruje współczesne kobiety. Co jest dla nich ważne, o co walczą, z czym muszą się borykać? Ostatnia nowość w programie sekcji to Ludzie to fikcja?, która nakłania do zmiany optyki i spojrzenia na pozycję człowieka w świecie i jego związki ze zjawiskami, jakie przyjęto uważać za „wynaturzenie”. Nazwę sekcji zaczerpnięto z popularnego facebook’owego profilu drwiącego z aż nadto akademickich i skomplikowanych teorii posthumanistycznych. Filmowcy proponują widzom czasem prześmiewcze i sarkastyczne, innym razem przerażające i złowieszcze, w końcu zupełnie poważne podejście do trudnych problemów i dylematów, przeniesionych z powodzeniem na duży ekran. W programie Netia Off Camera pozostają sprawdzone sekcje, jak „Amerykańscy niezależni”, „Odkrycia”, „Best of fest” czy „Nadrabianie zaległości”. Dziesięć tytułów w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych walczy o 300 000 PLN - Nagrodę Kulczyk Foundation. Zwycięski film poznamy 6 maja podczas finału 10.Netia Off Camera. Tego samego wieczoru dowiemy się również do kogo trafi główny laur – 100 000 USD – Krakowska Nagroda Filmowa przyznawana w ramach Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi.

Podczas 10.edycji wraca również Off Scena. Uzupełnienie festiwalu filmowego koncertami to jak podłożenie ścieżki dźwiękowej pod obraz. Podczas 7 festiwalowych wieczorów publiczność czeka 7 niezwykłych spotkań. Na dobry początek 1 maja podczas Netia Off Camera wystąpi Dillon.

Z gwiazdami festiwalowa publiczność będzie spotykać się nie tylko podczas Q&A, ale również w specjalnym Miasteczku Filmowym, które zostanie zbudowane na Pl.Szczepańskim.

Netia Off Camera 2017, odcinek 10 Netia Off Camera 2017, odcinek 9 Netia Off Camera 2017, odcinek 8 Netia Off Camera 2017, odcinek 7 Netia Off Camera 2017, odcinek 6 Netia Off Camera 2017, odcinek 5 Netia Off Camera 2017, odcinek 4 Netia Off Camera 2017, odcinek 3 Netia Off Camera 2017, odcinek 2 Netia Off Camera 2017, odcinek 1