Wirus - niewidzialny zabójca

Trzyczęściowy dokument Discovery Channel zabiera widzów w podróż dookoła świata, by zrozumieć, jak wirusy kształtują nasze zdrowie i wpływają na historię ludzkości. Seria pokazuje również niezwykłą pracę, jaką wykonuje współczesne społeczeństwo w celu zwalczania zagrożeń związanych z wirusami.

Wirus - niewidzialny zabójca - o czym jest program

Wirusy wpłynęły nasze zdrowie i naszą historię, i pomimo wszystkich narzędzi nowoczesnej medycyny, nadal zabijają miliony ludzi każdego roku. Grypa, ospa i ebola należą do trzech najbardziej zabójczych wirusów, jakie kiedykolwiek nawiedzały ludzkość. Każdy z nich zebrał ogromne żniwo na ludzkiej populacji. Ospa zabiła więcej ludzi niż wszystkie wojny w historii ludzkości, a my jesteśmy o krok od wojny biomedycznej. Grypa rozprzestrzenia się jak globalny pożar każdego roku, zabijając zarówno młodych, jak i starszych, a Ebola szokuje i przeraża świat za każdym razem, gdy się pojawi.

Według ostatnich doniesień Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), sezon grypowy 2017-2018 jest jednym z najgorszych od lat. Ospa, wykorzeniona w naturze, jest głównym zagrożeniem bioterrorystycznym. A następny wybuch epidemii Ebola zawsze czai się poza zasięgiem wzroku.

Twórcy serii spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy w walce toczącej się między ludzkością a wirusami, mamy szansę na zwycięstwo. Czy będziemy gotowi, gdy nadejdzie kolejna pandemia?

Wirus - niewidzialny zabójca - o czym jest program

Odcinki obejrzysz na antenie TVN oraz platformie VOD Player.pl

Wirus - niewidzialny zabójca, odcinek 3Ebola Wirus - niewidzialny zabójca, odcinek 2Grypa Wirus - niewidzialny zabójca, odcinek 1Ospa