Linia Pomocy SEXED.PL

Fundacja SEXED.PL otwiera swoją pierwszą LINIĘ POMOCY SEXED.PL i startuje z kampanią przeciwdziałająca przemocy.

720-720-020 to specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji oraz dla świadków przemocy, pod którym będzie można otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie.

Linia Pomocy SEXED.PL - cel kampanii

Kampania SEXED.PL to WSPARCIE, ZAPOBIEGANIE przemocy, EDUKACJA na temat różnych jej form oraz uwrażliwianie na pierwsze symptomy. Ale nie tylko, to też zachęcenie świadków do niesienia pomocy i reagowania na widok przemocy. Kluczowe, aby ciężar radzenia sobie z odpowiedzialnością za przemoc, nie spoczywał wyłącznie na osobach, które jej doświadczają, ale i sprawujących przemoc oraz otoczeniu, które obserwuje akty przemocy.

Linia Pomocy SEXED.PL - o kampanii

Linię Pomocy SEXED.PL promują trzy filmy krótkometrażowe. W ich realizację zaangażowała się trójka świetnych reżyserów: Jakub Michalczuk, Jagoda Szelc, Tomasz Wasilewski. Każdy reżyser, biorąc na warsztat temat przemocy w związkach, pokazał inną formę nadużyć. Główne role odgrywają znakomici aktorzy: Julia Wieniawa, Jakub Gierszał, Tomek Włosok, Masza Wągrocka, Kamil Nożyński, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek, Marta Ścisłowicz. Zdjęcia to zasługa Michała Englerta i Przemysława Brynkiewicza. Filmy zrealizował dom produkcyjny Watchout Studio.

Linia Pomocy SEXED.PL - dlaczego kampania jest potrzebna?

Przemoc w Polsce jest zjawiskiem tak powszechnym, że w większości przypadków pozostaje nierozpoznana. Przemoc w naszym kraju kojarzy się głównie z sytuacjami zagrażającymi życiu i/lub z przemocą fizyczną, która pozostawia widoczne ślady. Inne formy przemocy są często ignorowane.

Linia Pomocy SEXED.PL, sezon 1, odcinek 3Przemoc w białych rękawiczkach Linia Pomocy SEXED.PL, sezon 1, odcinek 2Miłość nie zawstydza Linia Pomocy SEXED.PL, sezon 1, odcinek 1Last Date