Wodecki Twist Festiwal "Chwytaj Dzień"- koncert

Wodecki Twist Festiwal powraca po wielkim sukcesie pierwszej edycji!

Już po raz drugi TVN zaprasza na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które na trzy dni zamieni Kraków w stolicę piosenki i pozwoli na nowo odkryć magię, ponadczasowość, lekkość i humor twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Najpiękniejsze utwory artysty zaśpiewają polskie i zagraniczne gwiazdy: Brodka, Matt Dusk, Igor Herbut, Mela Koteluk, JNR Robinson, Dawid Podsiadło, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Anna Maria Jopek, Alicja Majewska. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął wybitny polski kompozytor, pianista i dyrygent Krzysztof Herdzin.


Wśród artystów, którzy dołączą do nas podczas festiwalu, będzie także Kuba Badach. Wraz ze swoim zespołem wystąpi 7 czerwca na plenerowej scenie przed Forum Przestrzenie – podczas koncertu „Jazz , Big Bit,  Rock&Roll” w ramach “Wodecki Twist Festiwal: Wyspa Muzyki”.


W trakcie 2. edycji Wodecki Twist Festiwal po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda W. To wyjątkowe w swoim rodzaju wyróżnienie przyznawane artystom-przyjaciołom festiwalu, docenionym za wybitność, wszechstronność i wrażliwość – cechy, za które tak mocno pokochaliśmy muzykę Zbigniewa Wodeckiego. Nagroda zostanie wręczona podczas koncertu „Chwytaj dzień” 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.