Gala Bestsellery Empiku 2020

Bestsellery Empiku to coroczne nagrody dla twórców najpopularniejszych w Polsce książek, płyt i filmów.

Gala Bestsellery Empiku 2020 - opis

Już od 22 lat nagradzania są twórcy najpopularniejszych książek, płyt i filmów. Tych, które były najczęściej wybierane i kupowane w Empiku. To jedyna taka nagroda, bo przyznawana bezpośrednio przez odbiorców w największym plebiscycie kulturalnym. Rocznie to 40 milionów głosów oddanych w formie zakupu! Dzięki temu Bestsellery Empiku to prawdziwy barometr zainteresowań - pokazują, co Polacy czytają, jakiej muzyki słuchają i jakie filmy oglądają na małym ekranie.

Obok najpopularniejszych twórców, co roku nagradzani są również świetnie zapowiadających się artystów będących na początku kariery, którzy już zaznaczyli swoją obecność w świecie literatury, muzyki i filmu. Nagroda Odkrycie Empiku ma wskazywać szerokiej publiczności i promować młodych zdolnych, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, wyznaczając tym samym możliwe kierunki rozwoju rodzimej kulturze.

Nominowanych i laureatów nagrody Odkrycia Empiku wskazuje w każdej z kategorii pięcioosobowe Jury. Zasiadają w nim osoby związane z kulturą, krytycy i dziennikarze oraz uznani artyści. W gronie ekspertów są również znawcy literatury, muzyki i filmu z Empiku.

Gala Bestsellery Empiku 2020 - gdzie oglądąć

Wydarzenie zobaczysz na platformie VOD Player.pl