Koncert ZK Collaboration z okazji Festiwalu Cyfryzacji

Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji.

Festiwal cyfryzacji - co to jest?

To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się technologie. Epidemia koronawirusa oraz towarzysząca jej izolacja sprawiły, że znaczna część Polaków, przedsiębiorstw, a także instytucji publicznych stanęło przed koniecznością przeniesienia swojej działalności do internetu. Wykorzystywanie szans, jakie daje cyfryzacja może pomóc w walce z wirusem oraz pobudzić rozwój gospodarczy. Epidemia na zawsze zmieni świat, jaki znamy. Nowa cyfrowa rzeczywistość na dobre zagościła w naszej codzienności. Dlatego tak ważne jest zrozumienie innowacji i czerpanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie w naszym życiu.

Festiwal Cyfryzacji jest dla wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Cyfryzacja to więcej niż technologia. To przede wszystkim ludzie, a jej rozwój sprzyja integracji społecznej i podnoszeniu jakości naszego życia. Dzięki niej konsumenci mogą korzystać z szybszych i bardziej efektywnych usług, firmy usprawniają modele biznesowe, a miasta zamieniają się w smart city. Każdy niezależnie od wieku i pochodzenia, powinien mieć możliwość korzystania z najnowszych cyfrowych rozwiązań. Tą misją od początku kierują się organizatorzy wydarzeń realizowanych w ramach Festiwalu Cyfryzacji. Warunkiem budowy cyfrowego społeczeństwa jest odpowiednia edukacja, a najlepszym sposobem do jej rozwoju są wspólnie podejmowane festiwalowe inicjatywy.

ZK Collaboration - zespół

W ramach festiwalu cyfryzacji, tuż po ogłoszeniu wygranych konkursu Digital Shapers 2020, w warszawskim klubie 12on14 odbył się  koncert jednego z najlepiej rozpoznawalnych zespołów jazzowych młodego pokolenia - ZK-Collaboration w składzie Maciej Kądziela (as), Mateusz Gawęda (p), Roman Chraniuk (db), Adam Zagórski (dr). Projekt powstał w 2016 roku z inicjatywy perkusisty Adama Zagórskiego i saksofonisty Macieja Kądzieli. Muzycy po latach zbierania doświadczeń poza granicami kraju, powrócili do ojczyzny i postanowili połączyć siły, by wspólnie realizować swoje muzyczne pomysły. Mnogość inspiracji zaczerpniętych przez liderów sprawia, że projekt jest niezwykle interesujący, wręcz wyjątkowy.

Adam Zagórski i Maciej Kądziela zamieszkali w jednym mieście i rozpoczęli współpracę, w której wykorzystują swoje rozliczne doświadczenia i inspiracje, tworząc muzykę charakteryzującą się otwartą harmonią i ogromną ekspresją. Dzięki temu stworzyli oryginalny program prezentujący ich wspólne przemyślenia na temat muzyki improwizowanej. Do projektu zapraszają też innych muzyków z różnych krajów świata. Zespół łączy skomplikowany harmonicznie holenderski hard- bop z lekką nutą kopenhaskiej awangardy oraz wyczuwalną inspiracją polską muzyką folkową. Świadomie eksperymentują z nurtami wychodząc poza ramy współczesnej muzyki. Po przyjętym entuzjastycznie albumie Double Universe na początku przyszłego roku w salonach muzycznych pojawi się niecierpliwie wyczekiwany drugi album tej niezwykłej formacji.

Koncert ZK Collaboration z okazji Festiwalu Cyfryzacji - gdzie obejrzeć?

Koncert dostępny jest online na platformie VOD player.pl.