W więzieniu

Więzienie. Już samo słowo budzi skrajne emocje. Producenci programu dokumentalnego "W więzieniu" postanowili pokazać skomplikowane procesy rządzące życiem osadzonych.
Zwykło się twierdzić, że kto przekracza mury więzienia jako jego "pensjonariusz" otrzymuje nowe obywatelstwo, z którym nie będzie mógł się rozstać jeszcze długo po odbyciu wyroku. Sprawdzimy, jak takie państwa w państwie faktycznie funkcjonują.
Nasz przewodnik - Marek, jako człowiek, który przesiedział jedną trzecią swojego życia w więzieniu, będzie moderatorem rozmów z osadzonymi. Jego wiarygodność oraz zrozumienie tematu otwiera rozmówców. Dzięki niemu mamy szanse poznać ciekawostki dotyczące więziennego życia, zwyczaje, przesądy, lęki i mody panujące wśród więźniów.
Każdy odcinek ma temat przewodni i jest realizowany w innym zakładzie. Każde więzienie czymś się charakteryzuje. Częścią wspólną całej serii będzie charakterystyka więzienia. Swoisty przewodnik od A do Z po zakładzie.

W więzieniu, odcinek 8 W więzieniu, odcinek 7 W więzieniu, odcinek 6 W więzieniu, odcinek 5 W więzieniu, odcinek 4 W więzieniu, odcinek 3 W więzieniu, odcinek 2 W więzieniu, odcinek 1