A momenty były?

Dorota Wellman prezentuje nowy program! Będzie pikantnie i bez pruderii o scenach miłosnych światowej i polskiej kinematografii.

Czy seks w kinie jest tabu?

Sceny erotyczne wywołują niemałe poruszenie u odbiorców, a sami twórcy nie zawsze kwapią się do odmalowywania pełnych uniesień chwil bohaterów. Pierwszy filmowy pocałunek pojawił się już w 1899 roku i wywołał niemały skandal obyczajowy. Jak wiele zmieniło się od tamtego momentu? Czy sceny miłosne są przedstawiane inaczej niż kiedyś? Czy współczesne kino pozbyło się gorsetów i pruderii? A może jest wręcz przeciwnie?

O czym będzie program?

Dorota Wellman zabierze Was w podróż po światowej kinematografii, skupiając się na tytułowych „momentach”, czyli scenach miłosnych, łóżkowych i erotycznych. Jej gośćmi będą uznani specjaliści, terapeuci i sexcoache. Wspólnie przyjrzą się scenom, które wciąż wywołują rumieniec zawstydzenia. Zakazanym momentom przyciągającym widownię przed ekrany kinowe i telewizyjne, przełamując tabu i zaspokajając ciekawości. Dowiecie się, kiedy seks może być dramatem, a kiedy – zwykłą komedią.

A momenty były?

Ulubione pytanie nastolatków jest wciąż aktualne. Kino pobudza wyobraźnię, a niedopowiedzenia wyostrzają zmysły. Obecnie filmowcy stają przed nie lada wyzwaniem. Kiedyś wystarczyła odkryta pierś, a dziś potrzebny jest spektakularny orgazm. Zmysłowość i naturalizm prowadzą do ważnego pytania: jak wiele można pokazać na ekranie? Co pozostawić ukryte przed widzami?

Idąc wzorem mistrza kina Woody Allena z filmu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”, Dorota Wellman postara się zaspokoić Waszą ciekawość.

A momenty były?, odcinek 12 A momenty były?, odcinek 11 A momenty były?, odcinek 10 A momenty były?, odcinek 9 A momenty były?, odcinek 8 A momenty były?, odcinek 7 A momenty były?, odcinek 6 A momenty były?, odcinek 5 A momenty były?, odcinek 4 A momenty były?, odcinek 3 A momenty były?, odcinek 2 A momenty były?, odcinek 1