Twardzielki

Intrygujący dokument, którego bohaterkami są kobiety uprawiające boks.

Twardzielki – streszczenie

Twórcy filmu przez dwa lata podążają za dziewczynami i kobietami w wieku od siedmiu do trzydziestu sześciu lat, które trenują boks. Filmowcy pragną odkryć, co skłoniło je do uprawiania tego niezwykle brutalnego sportu. Chcą dowiedzieć się, jakie są ich motywacje. Tym bardziej że odpowiedź okazuje się bardziej złożona, niż mogłoby się to na początku wydawać. Kobiety walczą nie tylko o uznanie i sukces. Pragną również pokonać siebie i własne słabości. Wciągający obraz poświęcony dziewczynom i kobietom uprawiającym jeden z najbardziej męskich sportów – boks. Produkcja pokazuje bohaterki w przeróżnych sytuacjach – w tym w chwilach radości, sukcesu, słabości, upokorzenia czy zwątpienia.

Twardzielki – twórcy

Reżyserka Eszter Nordin stara się zrozumieć motywy ich działania i stworzyć złożony portret kobiet, które nigdy się nie poddają.

Twardzielki – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.

Twardzielki, sezon 1, odcinek 10Hanna Gujwan Twardzielki, sezon 1, odcinek 9Magdalena Loska Twardzielki, sezon 1, odcinek 8Sylwia Kusiak Twardzielki, sezon 1, odcinek 7Joanna Jędrzejczyk Twardzielki, sezon 1, odcinek 6Ewa Piątkowska Twardzielki, sezon 1, odcinek 5Gabriela Kuzawińska Twardzielki, sezon 1, odcinek 4Dominika Rembelska