Estonia - katastrofa na morzu

28 września 1994 roku prom pasażerski MS Estonia zatonął na Morzu Bałtyckim w drodze z Tallina do Sztokholmu.

Estonia - opis programu

Pięcioodcinkowy dokument bada historię i poszukuje odpowiedzi, co było przyczyną katastrofy promu MS Estonia w 1994 roku. Odpowiedzi na pytania próbują udzielić dziennikarze, urzędnicy państwowi, osoby które przeżyły tragiczny wypadek, a także rodziny ofiar wciąż pogrążonych w żałobie. Zatonięcie MS Estonia jest uważane za najgorszą katastrofę morską XX wieku w czasie pokoju.

Estonia - katastrofa promu

Statek MS Estonia płynący z Tallina do Sztokholmu zatonął 28 września 1994 roku na międzynarodowych wodach u wybrzeża Finlandii.  Była to jedna z największych katastrof morskich końca XX wieku. W katastrofie promu zginęły 852 osoby. Uratowanych zostało 137.

Estonia - gdzie obejrzeć?

Program dokumentalny dostępny jest online na platformie VOD player.pl.

Estonia - katastrofa na morzu, sezon 2, odcinek 2Nowe fakty Estonia - katastrofa na morzu, sezon 2, odcinek 1Nowe fakty Estonia - katastrofa na morzu, sezon 1, odcinek 5 Estonia - katastrofa na morzu, sezon 1, odcinek 4 Estonia - katastrofa na morzu, sezon 1, odcinek 3 Estonia - katastrofa na morzu, sezon 1, odcinek 2 Estonia - katastrofa na morzu, sezon 1, odcinek 1