Mars

Jak może wyglądać Czerwona Planeta po jej skolonizowaniu przez Ziemian? Dowiedz się z serialu fabularno-dokumentalnego Mars ”!

Mars – streszczenie

Jest 2042 rok. Pomimo problemów, ekipie fundacji International Mars Science Foundation (IMSF) udało się bezpiecznie wylądować na Marsie i założyć kolonię Olympus Town. Niestety fundacja nie jest w stanie samodzielnie finansować ekspedycji. Do współpracy zostają zaproszeni przedstawiciele prywatnego sektora, co szybko rodzi napięcie między badaczami, którym przyświecają cele naukowe i górnikami przysłanymi przez korporację Lukrum Industries w pogoni za zyskiem.

W najnowszym sezonie serialu MARS przekonamy się, że położonej daleko od Ziemi kolonii, podobnie jak na naszej planecie, trudno jest pogodzić interesy nauki i wielkiego biznesu. Od zarania naszej historii ambicje i marzenia o wielkich odkryciach były weryfikowane pod kątem ewentualnych zysków. Czy człowiek, który opuścił Ziemię, będzie w stanie zmienić się, aby w nowym świecie nie popełniać starych błędów?

Kolonizacja Marsa – fikcja czy rzeczywistość

Wizja kolonizacji Czerwonej Planety jeszcze nigdy nie była tak prawdopodobna. Taka koncepcja jeszcze niedawno wydawała się pomysłem rodem z filmów science fiction, a już wkrótce może stać się naszą rzeczywistością. Pozostaje pytanie: kiedy nastąpi kolonizacja Marsa?

Serial został okrzyknięty przez krytyków „imponującą, inspirującą i opartą na naukowej wiedzy produkcją”. By stworzyć realistyczną wizję życia na Czerwonej Planecie, twórcy Brian Grazer i Ron Howard , połączyli akcję fabularną z fragmentami dokumentalnymi, m.in. wypowiedziami Elona Muska na temat kolonizacji Marsa.

Mars – kto występuje w serialu

W tym sezonie, pojawią się wielcy wizjonerzy, aktywiści i astronauci, m.in. Elon Musk , Bill Nye , Andy Weir , Naomi Klein , Leland Melvin i Stephen Petranek , którzy skomentują odwieczny konflikt świata nauki i biznesu.

Zobaczymy także aktorów znanych z części pierwszej oraz nowych członków obsady: Jihae Kim (Zabójcze maszyny), Jeffa Hephnera (Chicago Med, Code Black: Stan krytyczny) oraz Esaia Moralesa (Ozark, Nowojorscy gliniarze).

Mars – gdzie obejrzeć

Serię „Mars” obejrzysz online w serwisie VOD player oraz na antenie National Geographic we wtorki od 13 listopada o godz. 22:00.

Mars, sezon 1, odcinek 6Na rozstaju dróg Mars, sezon 1, odcinek 5Najmroczniejsze dni Mars, sezon 1, odcinek 4Siła Mars, sezon 1, odcinek 3Spadek ciśnienia Mars, sezon 1, odcinek 2Lądowanie zakończone Mars, sezon 1, odcinek 1Nowy świat