Mars

Jak może wyglądać Czerwona Planeta po jej skolonizowaniu przez Ziemian? Dowiedz się z serialu fabularno-dokumentalnego Mars ”!

Mars – streszczenie

Jest 2042 rok. Pomimo problemów, ekipie fundacji International Mars Science Foundation (IMSF) udało się bezpiecznie wylądować na Marsie i założyć kolonię Olympus Town. Niestety fundacja nie jest w stanie samodzielnie finansować ekspedycji. Do współpracy zostają zaproszeni przedstawiciele prywatnego sektora, co szybko rodzi napięcie między badaczami, którym przyświecają cele naukowe i górnikami przysłanymi przez korporację Lukrum Industries w pogoni za zyskiem.

W najnowszym sezonie serialu MARS przekonamy się, że położonej daleko od Ziemi kolonii, podobnie jak na naszej planecie, trudno jest pogodzić interesy nauki i wielkiego biznesu. Od zarania naszej historii ambicje i marzenia o wielkich odkryciach były weryfikowane pod kątem ewentualnych zysków. Czy człowiek, który opuścił Ziemię, będzie w stanie zmienić się, aby w nowym świecie nie popełniać starych błędów?

Kolonizacja Marsa – fikcja czy rzeczywistość

Wizja kolonizacji Czerwonej Planety jeszcze nigdy nie była tak prawdopodobna. Taka koncepcja jeszcze niedawno wydawała się pomysłem rodem z filmów science fiction, a już wkrótce może stać się naszą rzeczywistością. Pozostaje pytanie: kiedy nastąpi kolonizacja Marsa?

Serial został okrzyknięty przez krytyków „imponującą, inspirującą i opartą na naukowej wiedzy produkcją”. By stworzyć realistyczną wizję życia na Czerwonej Planecie, twórcy Brian Grazer i Ron Howard , połączyli akcję fabularną z fragmentami dokumentalnymi, m.in. wypowiedziami Elona Muska na temat kolonizacji Marsa.

Mars – kto występuje w serialu

W tym sezonie, pojawią się wielcy wizjonerzy, aktywiści i astronauci, m.in. Elon Musk , Bill Nye , Andy Weir , Naomi Klein , Leland Melvin i Stephen Petranek , którzy skomentują odwieczny konflikt świata nauki i biznesu.

Zobaczymy także aktorów znanych z części pierwszej oraz nowych członków obsady: Jihae Kim (Zabójcze maszyny), Jeffa Hephnera (Chicago Med, Code Black: Stan krytyczny) oraz Esaia Moralesa (Ozark, Nowojorscy gliniarze).

Mars – gdzie obejrzeć

Serię „Mars” obejrzysz online w serwisie VOD player oraz na antenie National Geographic we wtorki od 13 listopada o godz. 22:00.

Marssezon 1 odcinek 6 Na rozstaju dróg Marssezon 1 odcinek 5 Najmroczniejsze dni Marssezon 1 odcinek 4 Siła Marssezon 1 odcinek 3 Spadek ciśnienia Marssezon 1 odcinek 2 Lądowanie zakończone Marssezon 1 odcinek 1 Nowy świat