Projekt Lady

sezon 3 odcinek 7

Projekt Lady 3

Street art, rzeźba teatr - uczestniczki "Projekt Lady" odkryją świat, który do tej pory był im zupełnie obcy. Dzięki obcowaniu ze sztuką, poszerzą swoje horyzonty. Dzięki przygotowanym dla nich aktywnościom, każda z dziewcząt będzie mogła poczuć się jak prawdziwy artysta, wyrazić siebie i dać ujście długo skrywanym emocjom.

Z okazji "ukulturalniania" uczestniczek, mentorka Irena zarządzi tydzień bez przeklinania! Czy wszystkie pretendentki do tytułu damy będą umiały się podporządkować? Czy też w Pałacu w Rozalinie nagle zapanuje niezręczna cisza?

Jako, że sztuka ma wiele twarzy, na początek dziewczęta zetkną się ze sztuką uliczną. Będą mogły puścić wodze fantazji i stworzyć mural. Przy okazji dowiedzą się paru nowych rzeczy o sobie samych. Po streetartowej przygodzie, uczestniczki będą miały lekcję rzeźbiarstwa. I o ile ze sztuką uliczną zetknęły się niejednokrotnie, o tyle tworzenie rzeźb jest im zupełnie obce. Żeby tego było mało, będą musiały wyrzeźbić akt, do którego pozować im będzie para nagich modeli. To będzie dla dziewcząt prawdziwy szok.

W międzyczasie okazało się, że niektóre z kandydatek na damy nigdy nie były w teatrze lub kojarzą go z nudą. Jednak wizyta w teatrze improwizacji skutecznie odmieni to zdanie. Uczestniczki nie tylko zasiądą na widowni, ale same staną na scenie. Która z nich poczuje się na niej najlepiej?

Dla dziewcząt minęły już dwa miesiące z dala od domu i bliskich. Niektóre z nich, przytłoczone ogromem wyzwań i tęsknotą za domem, myślą o dobrowolnym opuszczeniu programu. Czy dojdzie do tego w tym odcinku?