Projekt Lady

sezon 3 odcinek 6

Projekt Lady 3

Czas na odwiedziny bliskich! Po sześciu tygodniach nauki w szkole dla dam, przyjazd rodziny wywoła niemałe zamieszanie i kumulację emocji u uczestniczek. Większość pretendentek do tytułu damy ucieszy się z planowanych odwiedzin, niektóre jednak będą obawiać się spotkania.

Zanim w drzwiach Pałacu w Rozalinie pojawią się bliscy uczestniczek, mentorka Tatiana poruszy na warsztatach trudny temat - relacje z rodzicami. Jak sama podkreśla, jest to najtrudniejszy temat zajęć, ponieważ uderza w najczulszą strunę. Dziewczęta zapamiętają te warsztaty na długo. Czego brakowało uczestniczkom w dzieciństwie?  Za co mają żal do rodziców, co je najbardziej boli? A na koniec – te radosne wspomnienia przepełnione szczęściem, czyli za co dziewczęta są wdzięczne swoim rodzicom?

Po trudnych warsztatach czas na, mogłoby się wydawać, łatwiejsze zajęcia - przygotowanie Pałacu do przybycia gości. Kucharzy tam pracujących zastąpią uczestniczki. Zanim jednak przygotują kolację dla bliskich, szef kuchni pokaże im, jak przygotować wymyślone przez niego dania na wieczór. Dziewczęta zmierzą się z przygotowaniem bażanta, flambirowaniem i wieloma innymi czynnościami -  dla wielu z nich będzie to na początku czarną magią. Kto poradzi sobie najlepiej? A kto wtopi się w tłum i będzie się obijał? Najlepiej zorganizowana uczestniczka zostanie szefem i będzie nadzorować przygotowania kolacji dla bliskich.

Tuż przez przyjazdem bliskich, dziewczęta zostawiają dla nich poruszające listy. Co wyznają sobie wzajemnie rodzice i uczestniczki? Co zaskoczy bliskich? Kto w końcu usłyszy tak długo wyczekiwane wyznanie miłości i kto sam wypowie te słowa po raz pierwszy?