36,6

sezon 3 odcinek 7

36,6 3

Bieganie wydłuża życie! Dowiedli tego naukowcy. Widać to również po samopoczuciu ludzi, którzy uprawiają ten sport i  dzięki niemu pozostają w formie. Okazuje się jednak, że aby biegać, należy się odpowiednio przygotować, nie tylko kupując specjalne buty. Doktor Mateusz Janiak, ortopeda,  twierdzi, że nie muszą być drogie. Najważniejsze w bieganiu jest to by zadbać o zdrowie, czyli przed rozpoczęciem przygody z porannymi przebieżkami pójść na badania i pozwolić lekarzowi ocenić, czy nadajemy się na maraton.

Prof. Janusz Skalski operuje serca najmniejszych pacjentów. Zoperował tysiące wcześniaków o wadze 500 g. Jak stres wynikający z odpowiedzialności za mikroskopijne serce znosi uczeń prof. Zbigniewa Religi? W rozmowie z Ewą Drzyzgą profesor Skalski opowie o tym jak podczas operacji serca dziecka jego własne odmówiło mu posłuszeństwa. Czy Profesor zwolnił choć odrobinę po zawale, czy może pracuje jeszcze intensywniej?

Jesteś kobietą po pięćdziesiątce? Bolą cię plecy? Być może, jak prawie pół miliona europejskich kobiet w tym wieku, masz kompresyjne złamanie kręgosłupa i nawet o tym nie wiesz!