36,6

sezon 2 odcinek 3

36,6 2

Głodówka, która do niedawna kojarzyła się z akcjami protestacyjnymi, to popularny dziś sposób oczyszczania organizmu z toksyn i leczenia nawet najcięższych chorób. Tylko czy modna metoda jest również bezpieczna i skuteczna? W tej sprawie lekarze wciąż się spierają… również w studio programu „36,6 °C”!

Autor książek o głodówkach, lekarz Tomasz Nocuń będzie nas namawiał do głodówek i przekonywał do tego, że leczą nawet zapalenie płuc, a doktor Michał Sutkowski postara się wybić nam ten pomysł z głowy.Chrapanie to nie tylko uciążliwy dźwięk, który denerwuje niewyspane żony chrapiących mężów… to też poważna i bardzo niebezpieczna choroba, która może doprowadzić do śmierci. Z pomocą chrapiących pacjentów sprawdzimy jakim sposobem skutecznie walczyć z chrapaniem i które tradycyjne sposoby – jak choćby zatykanie w nocy chrapiącemu nosa – możemy wrzucić do lamusa. Okazuje się, że nowoczesna technologia przyszła w tej sprawie z pomocą medycynie i chrapiącym.

W cyklu Mecenas Zdrowia zajmiemy się rakiem, który w większości krajów europejskich już nie występuje, a w Polsce wciąż jest zagrożeniem dla kobiet. Rak szyjki macicy to nowotwór, który łatwo można wykryć, potem skutecznie leczyć, a nawet w ogóle go uniknąć. Niestety w Polsce wciąż za mało mówi sie i robi o profilaktyce tego nowotworu. W programie „36,6 °C” Ewa Drzyzga i profesor Robert Jach spróbują to zmienić!Są w medycynie przypadki beznadziejne, sytuacje w których lekarze nie decydują się na operację z obawy przed jej trudnością i możliwymi powikłaniami. \