Zagrożone gatunki

Dwudziesty pierwszy wiek to wzmożony rozwój cywilizacji, ale też okres, w którym środowisko naturalne cierpi niezwykłe katusze. Jednym z przykładów jest los niektórych gatunków zwierząt.

"Zagrożone gatunki" – opis formatu

Kolejne gatunki zwierząt wymierają w zastraszającym tempie. Zmiany klimatyczne, kłusownicy, niszczenie naturalnego środowiska... W cywilizacyjnym pędzie ludzkość tratuje wszystko, co na swojej drodze napotyka, a kolejne gatunki zwierząt odchodzą w zapomnienie. Z roku na rok zwiększa się liczba przedstawicieli fauny, których już nigdy nie zobaczymy. Całe szczęście, że są na świecie osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny. Poznajcie ludzi, którzy poświęcają swoje życie, aby ratować zagrożone gatunki przed wyginięciem.

"Zagrożone gatunki" - gdzie obejrzysz?

Program dostępny online w serwisie VOD player.

Zagrożone gatunki sezon 1 Rekiny w obronie Zagrożone gatunki sezon 1 Ocalić Orangutany Zagrożone gatunki sezon 1 Lamparty u progu Zagrożone gatunki sezon 1 Pandy wielkie: wspomagane gody Zagrożone gatunki sezon 1 Diabeł tasmański: historia prawdziwa Zagrożone gatunki sezon 1 Arcytrudna misja: ocalić białuchę