36,6

sezon 8 odcinek 3

36,6 8

Oczekiwanie na wynik badania onkologicznego to największy koszmar pacjenta. Na szczęście istnieje badanie, które skraca ten czas do minimum. PET – czyli pozytonowa tomografia emisyjna to kilkuminutowe badanie, które jest w stanie wykryć praktycznie wszystkie zmiany nowotworowe w naszym ciele! Już w sobotę dowiecie się jak się na takie badanie dostać. Porozmawiamy także z twórcą polskiego odpowiednika PET-u, który niebawem może zrewolucjonizować badania diagnostyczne.

Nieostre widzenie, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia czucia, częste oddawanie moczu… To pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. W Polsce na SM choruje blisko 45 tysięcy osób i niestety jest to choroba nieuleczalna, jednak najnowsza medycyna daje wiele możliwości walki z chorobą i zahamowania jej, a nawet całkowitego zatrzymania. W sobotę poznacie 3 bohaterów, którzy zdecydowali się na 3 różne metody leczenia choroby… z jakim rezultatem?

In Vitro to powszechna metoda leczenia niepłodności, jednak sama procedura nie jest prosta … O swoich doświadczeniach z In Vitro w intymnej rozmowie z Ewą Drzyzgą opowie Małgorzata Rozenek-Majdan, która dzięki tej metodzie niedawno po raz 3 została mamą. Nie wszyscy wiedzą, że In Vitro to nie tylko metoda leczenia niepłodności, ale dzięki niej pary, które nie mają problemu z zajściem w ciąże, a są obciążone chorobą genetyczną, mają możliwość urodzenia zdrowego dziecka! Jak to możliwe?

Jesteś informatykiem, pracownikiem biurowym, a może mechanikiem, czy budowlańcem? Jeżeli tak, to właśnie Ciebie może dotknąć choroba nazywana łokciem tenisisty! Nazwa może być myląca, gdyż jednie 10% z osób, które cierpią na tą przypadłość to tenisiści! Dolegliwość ta przeszkadza w codziennym życiu powodując bolesne bóle nadgarstka. Jak ją rozpoznać i leczyć?