Francja i Niemcy. Wspólna historia

Francuzi i Niemcy wciąż pamiętają o konfliktach, które wpłynęły na ich wspólną historię, która wciąż jest żywa. Kraj piwa kontra kraj szampana – co je łączy, a co dzieli? W dokumencie została opisana relacja Francji i Niemiec w latach 1945-1989 roku. Przedstawione są zmiany, jakie zaszły w obu państwach, ich wzajemne stosunki, codzienne życie mieszkańców, na które stosunki polityczne miały największy wpływ. Twórcy odnajdują nie tylko różnice, ale i podobieństwa między tymi narodami.

„Francja i Niemcy. Wspólna historia” to program dokumentalny z 2015 roku w reżyserii Rolanda Therona. Cały dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.

Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Granice – między wojną a pokojem Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Tropem rewolucji przemysłowej Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Od miast-ogrodów do blokowisk Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Szlaki handlowe Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Mieszkać jak król Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 1000 lat religii Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Między siłami natury a zmianami klimatycznymi Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Pocztówki z wakacji Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Chleba, piwa i wina Francja i Niemcy. Wspólna historiasezon 1 Blizny po zimnej wojnie