Czemu nas nienawidzą?

Sześcioodcinkowy cykl dokumentalny prezentujący zmieniające się spojrzenie na rasizm, dyskryminację kobiet, ubogich, homoseksualistów oraz mniejszości: arabskiej i żydowskiej we Francji.

Czemu nas nienawidzą? - streszczenie

Aktorka Amelle Chahbi przygląda się mniejszości maghrebskiej w Paryżu i bada, jak funkcjonuje integracja społeczności arabskiej. Sprawdza, czy sytuacja zmieniła się od momentu, kiedy ona sama dorastała. Twórca filmowy, Lucien Jean-Baptiste przygląda się, jak czarnoskóra część społeczeństwa reprezentowana jest przez antropologa Gillesa Boëtscha oraz Liliana Thurama, byłego mistrza Francji w piłce nożnej. Dziennikarz i producent Alexandre Amiel spotyka się z szefem antysemickiej gazety i próbuje zrozumieć odradzanie się żydowskich uprzedzeń w następstwie ataku terrorystycznego na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo”.

Czemu nas nienawidzą? - gdzie obejrzeć?

Seria dokumentalna "Czemu nas nienawidzą?" dostępna online na platformie VOD player.pl oraz na kanale Planete+.

Czemu nas nienawidzą?, sezon 1 Czemu nas nienawidzą?, sezon 1 Czemu nas nienawidzą?, sezon 1 Czemu nas nienawidzą?, sezon 1 Czemu nas nienawidzą?, sezon 1 Czemu nas nienawidzą?, sezon 1