Dominika Kulczyk dociera do Ghany, w której życie tych najmłodszych kosztuje kilkadziesiąt dolarów. Problem niewolnictwa we współczesnym świecie ma różne oblicza i jest nadal aktualny. Dotyka dziś ponad 40 milionów ludzi na Ziemi, w tym 10 milionów dzieci.
Dominika Kulczyk poprzez osobiste zaangażowanie realizuje programy pomocowe na całym świecie,
w szóstej serii autorskiego cyklu dokumentalnego „Efekt Domina” dociera do potrzebujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Na miejscu pomaga rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, troszczy się o lepsze dzieciństwo, zapewnia dostęp do edukacji i opieki medycznej, ale przede wszystkim upomina się o wolność.
W premierowym odcinku prowadząca dociera nad jezioro Wolta w Ghanie, gdzie uczestniczy w akcjach ratowania dzieci żyjących w niewoli i pracujących przy połowie ryb. Niektóre z nich są zmuszane do pracy, gdy mają zaledwie 4 lata. Prawie wszystkie pracują po kilkanaście godzin dziennie i są surowo karane za każde nieposłuszeństwo.
Wsparcie przekazane przez Kulczyk Foundation oznacza dla PACODEP – miejscowej organizacji pozarządowej walczącej z niewolnictwem – więcej uratowanych dzieci oraz lepszą opiekę nad tymi, które udaje się uwolnić. W prowadzonej przez nich „Wiosce Życia” najmłodsi znajdują bezpieczny dom i szkołę. Odzyskują dzieciństwo i otrzymują szansę na lepszą przyszłość.
George Achibra Senior, założyciel PACODEP i emerytowany nauczyciel, jak też George Achibra Junior, jego syn, wspólnie walczą o wolność najsłabszych. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Dominiki Kulczyk oraz partnerstwu Kulczyk Foundation udało im się uratować do tej pory ponad 20 dzieci-niewolników pracujących na jeziorze Wolta.