Projekt Lady

sezon 3 odcinek 10

Projekt Lady 3

Po wiadomości o podróży do Francji, wśród uczestniczek zapanowała euforia. Większość z nich po raz pierwszy wyjedzie za granicę i będzie lecieć samolotem. Małgosia Rozenek-Majdan pomoże dziewczętom przygotować się do tej jedynej w swoim rodzaju wyprawy. Przygotuje dla nich krótki kurs języka francuskiego. Ta szybka lekcja zaskoczy, a nawet wprawi w zakłopotanie uczestniczki, gdyż niektórych francuskich zwrotów używały dotąd całkowicie nieświadomie.

W Paryżu na dziewczęta będzie czekać obiad w eleganckiej restauracji, zwiedzanie, ale przede wszystkim, oczywiście nauka. Podczas wizyty w Akademii Międzynarodowej Dyplomacji spotkają się z ambasadorami i poznają zasady protokołu dyplomatycznego. Na uroczystej kolacji, w towarzystwie przedstawicieli arystokracji i dyplomacji, czeka je egzamin ze zdobytej wiedzy. Sukienki przygotowane na to wytworne spotkanie nie wszystkim kandydatkom na damy przypadną do gustu, a niektóre z nich wręcz doprowadzą do rozpaczy. Na tym nie koniec niespodzianek - spotkanie z szanowanymi  i znamienitymi osobowościami będzie obfitowało w mnóstwo podchwytliwych zadań i zaskakujących sytuacji.

Wieczorem dziewczęta spotkają się z grupą rówieśników - studentów z Paryża. Będzie to dla nich czas na relaks. Jednak czy znajdą wspólny język? O czym będą rozmawiać? Do jakich wniosków i przemyśleń dojdą uczestniczki po tym spotkaniu?