Projekt Lady

sezon 6 odcinek 2

Projekt Lady 6

W tej edycji w gronie ekspertów Projektu Lady ponownie pojawi się Qczaj. O poranku zerwie uczestniczki na równe nogi. Nieprzyzwyczajone do wczesnego wstawania dziewczyny, mogą doznać szoku i niektóre z nich w dość niekulturalny sposób zareagują na tę pobudkę.

Po porannym rozruchu uczennice szkoły dla dam czeka pierwsze śniadanie z Małgosią Rozenek-Majdan, która jak zawsze stara się otaczać dziewczęta opieką i służyć dobrą radą. Jest dla nich zawsze wyrozumiała  i wspiera je w trudnych momentach. Jednak podczas  śniadaniowych rozmów jedna z uczestniczek wyprowadzi ją z równowagi swoim zachowaniem. Co tak zbulwersuje Małgosię?

Mentorka Irena rozpocznie przygotowywania dziewcząt do wieczornego spotkania z międzynarodowymi gośćmi. Zachowanie przy stole to pierwsza z lekcji.  Jej wymagające obiady z pewnością zapamiętała każda z uczestniczek poprzednich edycji. Tym razem uczennice będą jadły obiad w całkowitej ciszy, a każda, nawet najmniejsza nieprawidłowość w ich postawie, zostanie odnotowana.

Aby ustrzec dziewczęta przed towarzyskimi gafami podczas przyjęcia, mentorka Irena nauczy je podstaw savoir-vivre’u. Uczennice dowiedzą się jak witać gości, jak prowadzić z nimi interesującą konwersację i sprawić by czuli się komfortowo. Czy zapamiętają wszystkie zasady i należycie ugoszczą międzynarodowe towarzystwo?

Podczas kolejnych zajęć z mentorką Tatianą, dziewczęta powrócą do swojego dzieciństwa. Czas, który powinien kojarzyć się z beztroską i radością, w przypadku niektórych uczestniczek okaże się  pełnym żalu i rozczarowań okresem w ich życiu. Czego brakowało im w dzieciństwie? Co budzi bolesne wspomnienia? Jakie piętno to na nich odcisnęło?

Po bardzo intensywnych, pierwszych dniach nauki oraz próbie odnalezienia się w nowej rzeczywistości, przyjdzie czas na podsumowujące rozmowy z mentorkami. Duża niepewność i olbrzymi stres. Wiele mocnych słów sprawi, że popłyną łzy. Czy któraś z uczestniczek będzie musiała opuścić Pałac w Ojrzanowie?

„Projekt Lady” – o czym jest program?

W najnowszym sezonie programu szykuje się wiele nowości. Szkoła dla dam zmieni swoją siedzibę. Uczestniczki zamieszkają w zabytkowym, XIX-wiecznym Pałacu w Ojrzanowie - miejscu z bogatą historią i tradycjami.

Progi eksperymentalnej szkoły przekroczy tym razem dwanaście dziewcząt. Tak niepokornych osobowości w „Projekcie Lady” jeszcze nie było. Ich spektakularne i szokujące wejście do programu, na długo zapadnie widzom w pamięć. Mentorki Tatiana Mindewicz-Puacz oraz Irena Kamińska-Radomska już od pierwszych chwil poczują, że tym razem czeka je wyjątkowe wyzwanie i proces przemiany będzie bardzo trudny i pracochłonny. Muszą ułożyć nowatorski program, który trafi do wszystkich uczestniczek razem oraz do każdej z osobna. Uzbroją się w cały arsenał różnych metod, po które dotąd nie sięgały.

Szczególnie mentorka Tatiana będzie miała pełne ręce roboty. Jak dotrzeć do tak opornych na zmiany i zbuntowanych dziewczyn? Jak sprawić, by się otworzyły i chciały współpracować? Tym razem grafik uczennic „Projektu Lady” będzie pękał w szwach i obfitował w nieszablonowe zajęcia.

Aby trafić do negujących wszystko i nastawionych bojowo do świata dziewczyn, trzeba otoczyć je wzmożoną opieką. Dlatego też wszystkie ręce na pokład. Do eksperymentalnego programu w szóstym sezonie show, zostanie zaproszonych jeszcze więcej ekspertów z rozmaitych dziedzin, którzy poprowadzą zajęcia z uczennicami.

Małgorzata Rozenek-Majdan, prowadząca program, jeszcze bardziej zaangażuje się we współpracę z dziewczętami. Tym razem nie tylko otoczy je opieką i będzie motywować do działania, ale przygotuje dla nich własne wyzwania i podda je trudnym próbom.

Podczas metamorfoz uczestniczek styliści zmierzą się z prawdziwym wyzwaniem. Dotychczasowy wizerunek dziewcząt wymaga od nich wyjątkowo kreatywnego podejścia. Podczas pracy nad zmianą wyglądu, nie obejdzie się również bez licznych protestów i łez rozpaczy. Jedno jest pewne, zmiany będą spektakularne.

Każdy najmniejszy krok uczennic szkoły dla dam, będą śledzić kamery przez 24 godziny na dobę. Mentorki po dokładnych obserwacjach, długich rozmowach i rozważeniu wszystkich za i przeciw, będą decydować o tym, które z dziewcząt w kolejnych tygodniach opuszczą pałac. Tylko jedna z nich zdobędzie główną nagrodę i tytuł Pierwszej Damy „Projektu Lady”. Podczas uroczystej gali, dowiemy się, która z trzech finalistek otrzyma trzymiesięczne stypendium w szkole językowej za granicą.

„Projekt Lady” – gdzie obejrzeć?

Odcinki dostępne na antenie TVN oraz online na platformie VOD player.pl