Projekt Lady

sezon 3 odcinek 12

Projekt Lady 3

Czas na wielki finał trzeciego sezonu "Projekt Lady"! Trzy finalistki przebyły długą i trudną drogę, by znaleźć się w tym miejscu. Ich przemiana, zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna, robi ogromne wrażenie. Każda z nich przyswoiła i wprowadziła w życie ogromną wiedzę, ale tylko jedna zdobędzie tytuł pierwszej damy "Projektu Lady". Która? Tego dowiemy się na finałowej uroczystości w Pałacu w Rozalinie. Na przyjęciu pojawią się znamienici goście.

Zanim jednak rozpocznie się finałowa gala, finalistki muszą się do niej odpowiednio przygotować. Mentorka Tatiana wręczy uczestniczkom prezenty, które uświadomią im, jak wiele postępów poczyniły oraz ile osiągnęły podczas pobytu w szkole dla dam. Nie obejdzie się także bez refleksji, które zdecydowanie pomogą uczestniczkom przygotować się do przemówień podczas uroczystego finału. Uczestniczki opowiedzą w nich o swoich zmianach, doświadczeniach, emocjach i miejscu, w którym się obecnie znajdują.

Na tę wyjątkową, elegancką i wzniosłą chwilę, uczestniczki otrzymają  kreacje od czołowych polskich projektantów, m.in.: cenionego duetu Paprocki i Brzozowski.  Po przyjęciu kreacje trafią na aukcję charytatywną, z której  dochód przekazany zostanie na Fundację TVN Nie jesteś sam. Z tej okazji, gościem honorowym wielkiej uroczystości będzie prezes tejże fundacji - Katarzyna Kolenda-Zaleska. Jej suknię również będzie można licytować na tej aukcji.

Niczym na balu debiutantek, finalistki zatańczą walca wiedeńskiego. Przygotuje je do tego sam mistrz - Agustin Egurrola. Czy choreograf znany z zamiłowania do perfekcji nie zniechęci dziewcząt wymagającym treningiem? Jak ułoży się ta współpraca?

W czasie przygotowań dziewczęta muszą pamiętać, że piękny wygląd, gracja i znajomość savoir-vivre'u nie uczynią z nich dam. Bycie damą to coś więcej. To bycie dobrym człowiekiem, pomaganie innym i otwarte serce. Jak z tym testem poradzą sobie uczestniczki?

Wrażliwość na krzywdę innych, empatia i gotowość do wsparcia potrzebujących – podczas wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka dziewczęta przystąpią do najważniejszego i najtrudniejszego z dotychczasowych egzaminów.

Która z uczestniczek zostanie pierwszą damą trzeciej edycji „Projektu Lady” i otrzyma 3-miesięcze stypendium w renomowanej szkole językowej w Oksfordzie, w Wielkiej Brytanii?