Ameryka Express

sezon 2 odcinek 9

Ameryka Express

Odcinek dziewiąty to świetny moment na wprowadzenie do gry ulubionego rekwizytu uczestników, czyli czarnej flagi. Reguły pozostają niezmienione od pierwszej edycji. Para, która na mecie odcinka pojawi się z czarną flagą, spada o jedno miejsce w rankingu.

Pierwsza misja związana była z rewolucyjną historią Kolumbii. Uczestnicy musieli odnaleźć imię bohatera na tablicy poległych w Socorro, a następnie zachęcić do dalszej podróży przypadkowego przechodnia noszącego dokładnie to samo imię. Szczęściarz łapał z uczestnikami autostop aż do kolejnej misji.

Rwące wody rzeki Suarez co roku cieszą niezliczone rzesze turystów poszukujących dużej dawki adrenaliny podczas spływu. Oczywiście nie wszystkie pary były zachwycone wizją raftingu, ale był to jedyny sposób na spotkanie z prowadzącą. Woda po drodze zmyła łzy i wszyscy szczęśliwie dotarli do punktu kontrolnego gry.

Region Santander, w którym toczył się będzie kolejny etap wyścigu, jest słynny na całą Kolumbię ze względu na lokalny przysmak – Hormigas Culonas, czyli nic innego jak mrówki o bardzo dużych odwłokach, serwowane po usmażeniu niczym frytki. To właśnie mrówek i ich zwyczajów dotyczyła kolejna gra o Amulet.

Zaraz po grze pary ruszyły dalej. Kolejna misja została utrudniona rzęsistym, tropikalnym oberwaniem chmury, które nie ułatwiało opanowania trudnej sztuki chodzenia na szczudłach. Nie obyło się bez upadków i drobnych sprzeczek, tym bardziej że ze względu na zbliżającą się eliminację napięcie rosło.

Na mecie odcinka znajdującej się w Bucaramanga jedna para musiała pożegnać się z wyścigiem.

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl