Ameryka Express

sezon 2 odcinek 8

Ameryka Express

Odcinek ósmy zaczął się od powitania najdzielniejszych i najszybszych do tej pory duetów, w tajemniczej i rozpalającej wyobraźnię Kolumbii. Uczestnicy spotkali się z prowadzącą na wzgórzu wznoszącym się ponad 3000 metrów nad poziomem morza, a do mety programu i zwycięstwa w wyścigu pozostało im „tylko” 1000 kilometrów!  W tym odcinku na własnej skórze przekonają się jak bardzo Kolumbia różni się od Gwatemali.

Pierwsza misja związana była z lokalnym przysmakiem, tym razem na szczęście naprawdę smacznym, serwowanym na ciepło i na słodko. Należało wykonać ulubioną uliczną przekąskę churros i sprzedać ją przechodniom za określoną sumę pieniędzy.
Trzy pierwsze pary w punkcie kontrolnym gry mogły wziąć udział w grze o amulet. Zmagania  odbywały się na wodzie a uczestnicy pływali po jeziorze rowerami wodnymi w poszukiwaniu ukrytego w beczkach pytania. Aby wygrać 10 000 złotych wystarczyło dobrze odpowiedzieć na pytanie związane z prehistorią, czyli misją „Latawce” z drugiego odcinka programu. Jedni klasycznie trochę pokręcili się w kółko, inni trochę popiszczeli przerażeni niezbyt pokaźnymi odmętami jeziora Fuquene. W końcu wszystkim udało się dotrzeć do lądu i odnaleźć w zmęczonej pamięci zdanie, które zadedykowała im inna para na latawcu.

Po pierwszej nocy spędzonej w Kolumbii pary rozpędziły się w kierunku immunitetowej mety. Zanim to jednak mogło nastąpić wszyscy musieli zahaczyć o miasteczko Chiquinquira, odwiedzić miejscowy przybytek ulubionej przez Kolumbijczyków gry w Tejo i trafić ciężkim dyskiem w punkt na tarczy. Celny rzut nagradzany był głośnym i radosnym wystrzałem kapiszona. Potem już wystarczyło znaleźć  transportu i zameldować się na mecie w Socorro. Pierwsza para wygrywa Immunitet i wspaniały odpoczynek  zamiast morderczego wyścigu.

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl