Ameryka Express

sezon 2 odcinek 7

Ameryka Express

Odcinek siódmy zaczął się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie nieprzerwanie rosło, aż do eliminacji na samym końcu gwatemalskiego etapu wyścigu. Pierwsza misja wymagała od par dobrego słuchu i wiedzy na temat polskiej muzyki rozrywkowej. Jedyny haczyk to instrument, tradycyjna gwatemalska marimba, na którym miejscowi muzycy prezentowali słynne polskie hity. Mogłoby się wydawać, że niektórzy poradzą sobie z tym zadaniem śpiewająco, ale jak zwykle nic nie było takie oczywiste.

Kolejnym etapem wyścigu była gra o amulet. By się do niej zakwalifikować wystarczyło wśród rozległych wód Rio Dulce odnaleźć prowadzącą. Nie było to takie proste, skoro cały czas zmieniała swoje położenie. Niektórzy kręcili się w kółko, inni omdlewając ze strachu tracili siły do wiosłowania, a jedna para przecinała gwatemalskie wody, niczym Pojezierze Kaszubskie.
Gra o amulet wart 10 tysięcy złotych polegała na ugotowaniu  tradycyjnego dania ludu Garifuna. Ot zwykła zupa rybna, ale niektórzy zapomnieli o pierwszym  punkt pierwszy brzmiał: wypatroszyć rybę.

Ostatnia misja w Gwatemali była związana ze słynnym rumem. Należało rozpoznać kieliszek z alkoholem spośród innych, wypełnionych płynami bezalkoholowymi. Kiedy uczestnik rozpoznał niewłaściwie, musiał wypić zawartość kieliszka, w którym była na przykład herbata z solą. W momencie gdy uczestnik prawidłowo rozpoznał rum, nie było obowiązku pić zawartości, jednak nie każdy chciał skorzystać ze zwolnienia. W imię rock’and’rolla wzniesiono kilka toastów i pary ruszyły walczyć o bilet do Kolumbii.

Ostatnia para na mecie musiała pożegnać się z programem, a pozostali ruszyli w dalszą podróż, mierzyć się z nowymi przygodami w kolejnym kraju Ameryki Południowej.

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl