Ameryka Express

sezon 2 odcinek 6

Ameryka Express

Im bliżej morza karaibskiego tym cieplej i wilgotniej. Uczestnicy są zmęczeni pogodą ale także przybija ich bieda, którą oglądają dookoła. Ten odcinek odkryje przed nimi najpiękniejsze miejsca w Gwatemali – położoną na jeziorze wyspę Flores, ruiny miasta Majów czyli słynny Tikal oraz San Felipe Castillo nad jeziorem Izabal. 
Pierwsza misja, od której zależy kto w jakim czasie wystartuje do punktu kontrolnego gry, wymaga od zawodników umiejętności matematycznych. Mają do rozwiązania zagadkę matematyczną z użyciem cyfr Majów. Nie będzie łatwo!
Tylko pary, które  otrzymają rozwiązanie i wykażą się sprytem oraz pomysłowością będą mogły ścigać się swoim osobistym tuktukiem oraz spróbują swoich sił  w układaniu  piramidy Majów z olbrzymich przestrzennych puzzli. Wieczór zastanie uczestników w szczerym polu, zrobi się niebezpiecznie… Szukając noclegu trafią w najróżniejsze miejsca -   zakład kamieniarski produkujący nagrobki, squat bez wody i prądu gdzie zamiast talerzy używa się liści oraz… hotel z basenem!
Jedocześnie podczas całego odcinka za uczestnikami podążać będzie, niczym tajemniczy Don Pedro Szpieg z Krainy Deszczowców, ukryta para. Jeśli spełni warunki postawione przez Darię powróci do programu. Uczestnicy, aby dowiedzieć się gdzie dokładnie znajduje się meta odcinka będą musieli wykonać misję z kakaowcem w roli głównej i samemu  odkryć adres! Ostatnia para na mecie pożegna się z programem, chyba że czarna koperta powie inaczej.

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl