Ameryka Express

sezon 2 odcinek 5

Ameryka Express

Piąty odcinek Ameryka Express przebiegnie pod hasłem Święta Niepodległości, które w Gwatemali obchodzi się wyjątkowo hucznie. Uczestnicy na starcie, już w oryginalnych parach, będą mieli niewątpliwą przyjemność nauczyć się grać na różnych instrumentach, a potem z tymi instrumentami podróżować. Wszystko po to aby gdy spotkają paradę z okazji święta Niepodległości mogli w niej zagrać. Jak łatwo się domyśleć instrumenty będą różnej wielkości i niektórym trudno będzie z nimi złapać transport. Od ilości parad w których się uczestniczyło zależy wiele. Para z największa ilością zaliczonych występów awansuje na mecie o jedno miejsce.

W tym odcinku, niektóre gwiazdy będą musiały się zmierzyć z  ulewnym deszczem, bardzo trudno będzie im znaleźć nocleg, a jak go znajdą to przeżyją chwile załamania…   przekonają się, że w najuboższych  domach można spotkać  najżyczliwszych ludzi. A inne gwiazdy wprost przeciwnie, spędzą noc w luksusowych warunkach.

Rano czyli 15 września, w dniu Niepodległości  i ci wyspani, i niewyspani będą musieli podjąć decyzję czy zatrzymywać się przy każdej  paradzie czy ścigać się jak najszybciej i jechać prosto do mety. Po drodze dwie pary stoczą pojedynek o 5000 złotych.  W grze trzeba będzie pływać i trafiać piłką do kosza. Pojedynek będzie wyrównany i zaciekły.
Po grze start w interwałach, przeprawa promem i ostatnia prosta wyścigu. Na mecie okaże się czy ktoś nie będzie żałował, że nie wziął udziału w większej ilości parad!

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl