Ameryka Express

sezon 2 odcinek 4

Ameryka Express

W poprzednim odcinku uczestnicy wskazywali swoje ulubione pary. Zgodnie z powiedzeniem uważaj o co prosisz, teraz  zostały w ten sposób zmiksowane.  Cały program będą ścigać się w nowych parach, przy czym w interesie jednej osoby z pary jest być jak najszybszym a w interesie drugiej jak najwolniejszym. Czy uda im się  to pogodzić ?

Przed startem programu uczestnicy zgodnie powiedzieli, że to czego najbardziej boją to jedzenie „miejscowych przysmaków”.  I właśnie ten odcinek zacznie się od takiego wyzwania.  Jądra, surowy móżdżek cielęcy i smażona skóra  dla niektórych będzie to prawdziwy koszmar.
Będą podróżować ze stolicy Gwatemali do Coban. Po drodze pierwsza misja dotyczy transportu. Pierwsza para na miejscu misji zadecyduje kto w jakim towarzystwie i którym autobusem będzie podróżował.  Najtrudniejsze może okazać się zebranie 10 miejscowych podróżnych.

W tym odcinku gra o amulet wart 10 000 złotych odbędzie się na malowniczej plantacji aloesu. Dwie pary dowiedzą się  jak wyciska się sok z tej rośliny. Po walce o amulet do gry wejdzie czerwona flaga, nie jest tak straszna jak czarna, ale skutecznie potrafi zmienić przebieg wyścigu.  Powoduje zamrożenie na 10 minut pary, która ją dostanie.

Noc szykuje się ciekawie, zważywszy na to, że nowe pary są w większości damsko-męskie.
Po nocy pełnej przygód, wyścig rozpocznie się do Coban. Misja odbędzie się na plantacji kawy, a na ostatniej prostej uczestnicy przekonają się jak trudno biec z zapaloną świecą. Na mecie odpadnie para, której kapitan przybył ostatni, oczywiście jeżeli czarna koperta nie zmieni losu gry lub Daria nie wymyśli czegoś specjalnego!

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl