Ameryka Express

sezon 2 odcinek 1

Ameryka Express

„Wyścig czas zacząć” tak nowa prowadząca Daria Ładocha po raz pierwszy rozpocznie wyścig! Osiem wspaniałych par zacznie swoją niezwykłą przygodę sesją zdjęciową w malowniczym miasteczku Antigua, pierwszej stolicy Gwatemali.  Sielanka szybko przerodzi się w wyzwanie, gdyż uczestnicy zostaną „zaaresztowani”? Czym zawinili? Szybko okaże się, że niektórzy mają wiele do ukrycia przed stróżami prawa.  To właśnie za kratkami rozpocznie się zabawa. Już od pierwszych chwil wyścigu będzie widać, że każda z par ma swój jedyny i niepowtarzalny styl na osiągnięcie celu i wygraną.

Co zaskakujące, po raz pierwszy w historii programu na start nie dotarli wszyscy uczestnicy wyścigu. Dwie pary nie były w komplecie, ich partnerzy zagubili się gdzieś w podróży. Zamiast do Gwatemali dojechali na Kostarykę. Czy to tylko przypadek?

Pierwsze trudności spotkały uczestników w poszukiwaniu noclegu. Kolejne wyzwania do upragnionej mety to misja związana z rękodziełem i strojami ludowymi rdzennych mieszkańców tej ziemi, czyli Majów. Chichicastenango zaskoczyło wszystkich targiem, tłumem ludzi ubranych we wszystkie kolory tęczy. Zadanie, które wyglądało na proste okazało się nieprzewidywalne w skutkach. Zwłaszcza, że tkanie metodą tradycyjną Majów nie jest w programie zajęć praktyczno–technicznych polskich szkół i wywołało sporo napięć między partnerami duetów.

Pierwszy odcinek to także szczęśliwe zakończenie – spóźnialscy dojechali do Gwatemali! Oczywiście jak reszta graczy musieli pokonać tę samą trasę i wykonać wszystkie zadania! Jak udała się współpraca w tej nowej parze, która była kiedyś parą w życiu?

Ameryka Express - opis programu

W tym sezonie uczestnicy odkryją położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię, gdzie czekają ich ekstremalne warunki - pogoda z dnia na dzień może się zmieniać nawet o 30 stopni, a tropikalny deszcz zmoczyć do suchej nitki. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania, a niezwykłych okoliczności przyrody - majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego - tylko dodadzą pikanterii.

Nie zabraknie zwrotów akcji, niespodziewanych odmian losu i wielu emocji! Nową prowadzącą jest Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu „Agent Gwiazdy”. Zapraszamy do oglądania!

Ameryka Express - uczestnicy

W programie bierze udział osiem par:

Kto poprowadzi program Ameryka Express?

To już druga edycja polskiej wersji reality-show „Peking Express”, którą jest „Ameryka Express”. Jednak tym razem przez bezdroża Ameryki Środkowej i Południowej uczestników poprowadzi pełna pozytywnej energii Daria Ładocha.

Ameryka Express - reguły

Zasady reality-show są niezmienne od początku - uczestnicy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co spakowali do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania. Para, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu jest eliminowana.

Która z par wygra program i nagrodę główną zgromadzoną w zdobywanych po drodze amuletach? Kto odpadnie jako pierwszy? Kto podda się zmęczeniu, a kto Jak uczestnicy poradzą sobie z misjami? Tylko jedno jest pewne – dopóki wyścig trwa, wszystko jest możliwe.

Ameryka Express w TVN - kiedy premiera?

Odcinki zobaczyć można na antenie TVN oraz platformie VOD player.pl