Starsza pani musi fiknąć

odcinek 7

Starsza pani musi fiknąć

Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus zabierze swoją mamę  w egzotyczną podróż do Tajlandii. Pani Bogusia nigdy nie wyjeżdżała na ekskluzywne wakacje. No to teraz atrakcji urlopowych będzie miała z nawiązką. Syn z początku  pełen obaw, czy mama odnajdzie się w tak odmiennym dla siebie miejscu, z każdą chwilą będzie się utwierdzał w przekonaniu, że jednak ta wyprawa może być dla niej… lekkim szokiem.

Najpierw motoryzacyjne doznania. Przejażdżka po ulicach Bangkoku to prawdziwa szkoła przetrwania. Zasada ruchu drogowego jest jedna: nie ma zasad. Jak Pani Bogusia zniesie ten rajd z synem za kierownicą, który po raz pierwszy będzie prowadził samochód w ruchu lewostronnym? Czy ma do niego zaufanie?  A to będzie tylko jazda próbna.   Główna atrakcja tego dnia to kurs w bangkokańskiej szkole jazdy. Dodamy tylko, że będzie to level hard! Tor wyścigowy stanie się polem manewrowym, a prywatnym instruktorem nauki jazdy Tomka i Bogusi zostanie mistrz rajdowy. Reakcja mamy na szybką jazdę zaskoczy syna…

Po scenach rodem z filmu „Szybki jak błyskawica”, czas na wizytę na boisku. Rozgrywki tajskiej ligi futbolowej to dość oryginalny widok. Mama skwituje tę atrakcję jednym zdaniem: „to jest najgłupszy mecz jaki widziałam”. Czy stanie ramię w ramię z synem w jednej drużynie, by stoczyć bój z tutejszymi futbolistami?

Ale żeby pobyt w Tajlandii nie był tylko wypełniony sportem i wysiłkiem fizycznym, Tomasz pomyślał również o przyjemnościach kulinarnych. Doznania smakowe będą dla Bogusi wielkim zaskoczeniem, a reakcja daleka od entuzjazmu. Wizyta w restauracji z latającymi kurczakami odbierze im nie tylko mowę, ale również apetyt.  Miało być smacznie, a pozostanie niesmak…  A może do tutejszej kuchni przekona Bogusię wspólne kucharzenie z miejscowymi ekspertami od osobliwych dań na talerzu?  Czy specjały  w postaci robactwa wszelakiej maści posmakują lubującej się w tradycyjnej kuchni mamie Tomka?

Wśród tych wszystkich  egzotycznych atrakcji, znajdzie się jednak coś, co wyzwoli u Bogusi ogromną dawkę endorfin. Coś, co ją uskrzydli i sprawi, że ten dzień zapamięta do końca życia. Taniec i śpiew to jej żywioł. Tomek postanowił więc zafundować mamie występ w tradycyjnym tajskim teatrze. Bogusia będzie pierwszym obcokrajowcem, który stanął na tej scenie i wziął udział w spektaklu przyciągającym tłumy na widownię. Jak mama Tomka poradzi sobie w blasku reflektorów? Czy będzie miała tremę? Jaką rolę powierzą jej twórcy spektaklu?

No i gdy już zrobi się bardzo miło, Tomek wyskoczy z kolejną sportową atrakcją.  Podróż łódką i parasailing, czyli latanie nad wodą ze spadochronem. Te propozycje zszargają Bogusi nerwy. Woda to żywioł, który ją przeraża ze względu na bardzo drastyczne doświadczenia w przeszłości. Obrazi się na syna i dalsza zabawa w Tajlandii stanie pod znakiem zapytania… jak zakończy się ich pobyt w Azji?

Starsza pani musi fiknąć - o czym jest program?

Nowy program „Starsza pani musi fiknąć” to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo!

Starsza pani musi fiknąć – kto wystąpi?

Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Anna Dereszowska, Tomasz Szczepanik, Joanna Andrzejewska wraz z mamami, Paweł Fajdek z ojcem oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę. Bohaterowie programu pojadą w bardzo odległe miejsca, zarówno jeśli chodzi o dystans, jak i kulturę. Przeżycia, jakie zapewnią rodzicom, nie są osiągalne w żadnym z biur podróży. Często będą to wyzwania budzące skrajne emocje: lęk, ekscytację, radość czy wzruszenie. Pozwolą im odkryć siebie na nowo lub dowiedzieć się o drugiej osobie tego, o co nigdy by jej nie podejrzewali.

Taka wyprawa, sam na sam w egzotykę, pozwoli także uciec od pędu życia, zgiełku, problemów i nadmiaru obowiązków. Uczestnicy będą mogli spędzić ze sobą czas, którego mają dla siebie za mało w codziennym życiu. Niekiedy brakuje go na długie rozmowy, na wyjaśnienie sobie niezałatwionych spraw czy po prostu na przebywanie w swoim towarzystwie. Tych kilka wspólnie spędzonych dni pozwoli im pogłębić wzajemne relacje i powiedzieć sobie wszystko to, co dotychczas odkładali na później.

Każdy odcinek to pełna humoru, ale i dużej dozy wspomnień i wzruszeń, wyprawa w świat jednej pary bohaterów. Tylko dzieci wiedzą, jakie przygody będą przeżywać i czego doświadczać, bo to one odpowiadają za organizację atrakcji. Dla rodzica do samego końca pozostanie to słodką tajemnicą. Czy rodzice zgodzą się na wszystkie zaproponowane im atrakcje? A może to samo dziecko będzie miało opory przed nowym doświadczeniem? Życie lubi zadziwiać!

Starsza pani musi fiknąć – gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki zobaczysz na antenie TVN oraz player.pl