Uwaga! Koronawirus

Koronawirus, który wywołuje chorobę COVID-19, pojawił się już w ponad 100 krajach na całym świecie. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zarażenia w Polsce. Trzymamy rękę na pulsie i właśnie dlatego startujemy z cyklem „Uwaga! koronawirus”.

Uwaga! Koronawirus - opis programu

W programie Uwaga! będziemy zajmować się tematami związanymi z koronawirusem. Wy też możesz nam pomóc.

Chcecie zaalarmować naszą redakcję, że w Waszym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego w związku koronawirusem? W pobliskich sklepach brakuje produktów, a w aptekach leków? Macie problemy z diagnostyką, dotarciem do lekarza? A może jesteście na kwarantannie i chcecie się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami? Użyjcie w mediach społecznościowych hashtaga #uwagakoronawirus. Monitorujemy sieć w czasie rzeczywistym, by na bieżąco reagować na Wasze zgłoszenia. Wystarczy, że w publicznym poście lub komentarzu do niego użyjecie hashtaga #uwagakoronawirus. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania i wpisy, w których opowiadacie o swoich doświadczeniach.

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus nazywany SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID19. Patogen atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Zakażenie może wywoływać ostre zapalenie płuc bardzo podobne do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej.

Do najbardziej charakterystycznych objawów choroby należą wysoka gorączka (szacuje się, że pojawia się u około połowy chorych), duszności, bóle mięśni, kaszel oraz ogólne osłabienie. Osoby, które zaobserwowały je u siebie, powinny jak najszybciej udać się do szpitala zakaźnego lub skontaktować z najbliższą stacją sanepidu. Osoby, które nie wiedzą czy powinny zgłosić się do szpitala niezbędne informacje mogą uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię uruchomioną przez Narodowy Fundusz Zdrowia - 800 190 590.

Uwaga! Koronawirus - gdzie oglądać?

Materiały cyklu „Uwaga! na koronawirusa” oglądaj w telewizji TVN i w serwisie VOD player.pl

Uwaga! Koronawirus, odcinek 365 Uwaga! Koronawirus, odcinek 364