Brodka - MTV Unplugged

MTV Unplugged-Brodka

Brodka to jedna z najbardziej charakterystycznych artystek polskiej sceny muzycznej. Nie zważając 
na kompromisy, nie boi się eksperymentować z różnymi stylami. Wielką wagę przywiązuje do sfery wizualnej, przez co jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem. 
Album „Clashes”, który ukazał się w 2016 roku bardzo szybko pokrył się platyną, a Brodka po serii widowiskowych występów w Polsce i na świecie (m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Japonii), zdecydowała się zagrać swój pierwszy akustyczny koncert w ramach cyklu „MTV Unplugged”. Na scenie towarzyszyli jej  muzycy grający na rzadko używanych instrumentach tj. fisharmonia i piła.

Koncerty MTV Unplugged - opis serii

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. 
Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine i Alicię Keys. 
W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.

Brodka MTV Unplugged - gdzie oglądać?

Wyjątkowy koncert „MTV Unplugged Brodka” został zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Można go zobaczyć online wyłącznie w serwisie player.pl, gdzie dostępne są także inne koncerty z cyklu MTV Unplugged, w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Hey, Wilki, Kayah oraz O.S.T.R.