36,6

sezon 4 odcinek 3

W programie 36,6°C lansujemy tezę, że bakterie są niezbędne i nie ma powodów do paniki, kiedy dowiadujemy się, że gdzieś się nawet całe kolonie bakterii znajdują. Są jednak różne bakterie i miejsca, z których warto się tych drobnoustrojów pozbyć. Takim miejscem jest łazienka. Przeprowadziliśmy eksperyment, którego celem było zbadanie tego ile i jakich bakterii znajduje się w miejscu w którym dbamy o czystość. Zaczęliśmy od tego, że solidnie wyczyściliśmy łazienkę, a następnie pobraliśmy kilka próbek od badań laboratoryjnych. Wyniki zaskoczyły nas samych. Znaleźliśmy ogromne kolonie bakterii m.im. na szczoteczce do zębów oraz w niewinnie wyglądajcej dziecięcej kaczuszce. Czym to może grozić i jak uniknąć takich niespodzianek?
Ból głowy -  kto go nie zna? Ale jak odróżnić ten „zwyczajny ból” od migreny, na którą cierpi aż 15% ludzi na świecie? Na to pytanie odpowiedzi udzielił nam neurolog dr Łukasz Kmieciak. Ewa pytała również o to, skąd się bierze migrena i jakie są najpopularniejsze metody jej leczenia. Leki, blokady czy może botoks – co polecił specjalista? A co jest ratunkiem dla tych, którym nic nie pomaga? Okazuje się, że wizyta u chirurga plastycznego! Na świecie metoda chirurgicznego leczenia migreny jest już dość popularna, w Polsce nadal praktycznie nieznana. Jako pierwszy podjął się jej u nas chirurg plastyczny dr Michał Charytonowicz. Dr Charytonowicz wraz ze zoperowaną pacjentką również byli naszymi gośćmi. Będziecie zaskoczeni rezultatami zabiegu.
Prawie każdy z nas w ciągu swojego życia, znajduje na skórze co najmniej jeden guzek.  Zazwyczaj  to włókniak, kaszak, tłuszczak lub brodawka. No i wtedy pojawia się pytanie: czy to groźne, usuwać czy nie usuwać? A jeśli tak, to jaką metodę wybrać? Zebraliśmy dla was komplet informacji od najlepszych specjalistów. Zapytaliśmy ich nawet o sposoby naszych babć. Co polecili?
Groźnie wyglądająca  strzykawka ze znieczuleniem, widok wiertła, dźwięk borowania i ból.  Według badań prawie co drugi Polak boi się chodzić do dentysty i z powodu strachu  unika wizyt w jego gabinecie. Efekt? Aż 99 % Polaków ma próchnicę. Okazuje się, że nie ma się czego bać... Wystarczy poprosić o nowoczesne znieczulenie.