36,6

sezon 2 odcinek 11

36,6 2

Ruch i aktywność fizyczna to niezwykle ważna część naszego życia. Niestety – jak przestrzega prof. Krzysztof Łabuzek – nieprzemyślane ćwiczenia mogą się skończyć poważnymi kontuzjami. Takie urazy dotyczą nie tylko zawodowych sportowców, takich jak Arkadiusz Milik czy były kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej - Maciej Żurawski, który opowie o swoich kontuzjach. W najbliższą sobotę dowiecie się jak przebiega leczenie i rehabilitacja po kontuzjach oraz jak zbadać swoją formę i wydolność po urazie. Częstą przyczyną kontuzji jest niewłaściwe ćwiczenie, a w dziedzinie ćwiczeń najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne ćwiczenia doradzą Joanna i Dariusz Brzezińscy – doskonale wszystkim znani trenerzy i popularyzatorzy zdrowego tryby życia.

Dziecko, które urodzi się przedwcześnie i waży mniej niż kilogram, ma niewielkie szanse na przeżycie. W Polsce 50% wcześniaków z tak niską wagą urodzeniową nie przeżywa. Jest jednak lekarz – dr Wojciech Kowalik, z Legnickiego szpitala specjalistycznego - który postawił sobie za cel zmienić te statystyki. Doktor Kowalik do każdego maleńkiego pacjenta dobiera najlepszą jego zdaniem metodę. Sam o sobie mówi, że ma „czupurny charakter”, ale dzięki temu na jego oddziale przeżywa 86% wcześniaków. Jak tego dokonuje?

W Polsce główną przyczyną kalectwa u ludzi po 40 roku życia nie są wypadki komunikacyjne. Sprawności najczęściej pozbawia Polaków i Polki udar mózgu! Okazuje się, że wiedząc na co zwrócić uwagę i jak reagować – możemy zminimalizować skutki udaru. W „36,6 °C”, z pomocą specjalisty doc. Anetty Lasek-Bal, krok po kroku prześledzimy właściwą drogę rozpoznania udaru, dowiemy się na czym polega i jakie mogą być jego następstwa. Warto się tego dowiedzieć, żeby uratować życie sobie albo komuś ze swojego otoczenia.

Spośród różnych męskich kompleksów i problemów ten wydawać się może błahy. Ale panowie wstydzą się swoich łysin, zakoli i przerzedzonych włosów. Okazuje się, że są w stanie zapłacić naprawdę dużo za odzyskanie bujnych fryzur. Jaka jest cena ratowania włosów? Jakimi sposobami można walczyć z łysieniem? Oraz – dlaczego niektórzy mężczyźni łysieją, a niektórzy do późnej starości zachowują bujną czuprynę? Na wszystkie te pytania udzielą odpowiedzi zarówno specjaliści, jak i sami mężczyźni, którzy zdecydowali się walczyć z łysieniem i odzyskać włosy, pewność siebie oraz młody wygląd.