Starsza pani musi fiknąć

odcinek 5

Starsza pani musi fiknąć

Tadeusz Müller jako dziecko mało czasu spędzał z mamą. Znana restauratorka Magda Gessler była bardzo zapracowaną kobietą, która musiała zapewnić byt rodzinie. Teraz, w dorosłym życiu, obydwoje próbują ten czas nadrobić. Dlatego też syn postanowił zabierać ją w wyjątkową podróż do egzotycznego kraju - Gwatemali. 
Ta wyprawa nie będzie w stylu Magdy. Tadeusz zaplanuje ją na własnych warunkach. Atrakcje, które zorganizuje będą powrotem do dzieciństwa. Takiego dzieciństwa, jakiego mu brakowało.  Czy ta koncepcja stylistyczna, brutalnie przyziemna, surowa i pozbawiona jakichkolwiek luskusów, przypadnie do gustu szalonej artystce?
Nigdy nie spędzili więcej niż dwa dni razem, to co dopiero cały tydzień? Ich tryb życia różni się diametralnie, więc ta wycieczka będzie arcyciekawa. Aby mama nie przeżyła szoku, pobyt w Gwatemali rozpocznie się luksusowo. Potem będzie już coraz bardziej survivalowo. Spacer po dżungli,  pierwszy w życiu biwak Magdy nad brzegiem jeziora, rozkładanie namiotu, śniadanie prosto z lasu – to dla mamy absolutna nowość. Te atrakcje wywołają dość stanowcze protesty u kobiety lubującej się w luksusach. Czy jednak ulegnie synowi i przystanie na jego warunki?
Wygody, do których przyzwyczajona jest mama, zejdą na plan dalszy i Tadeusz postawi na turystykę plecakową. Jazda zatłoczonym chicken busem będzie dla Magdy nie lada wydarzeniem. Ten sposób podróżowania podsumuje jednym zdaniem: „ja bym zwariowała”. Przejażdżka lokalnym środkiem lokomocji będzie jednak tylko preludium do smakowania lokalnego, gwatemalskiego życia. Daniem dnia będzie wizyta w typowej, tutejszej jadłodajni. Tadeusz chciał, żeby mama poczuła się w swoim żywiole. „Chyba najbrudniejsza restauracja, jaką widziałam w moim życiu”- skwituje Magda już w pierwszych minutach pobytu w kuchni. Czy wymagająca restauratorka zdecyduje się na wspólne gotowanie w restauracji, którą ochrzci mianem „antychrysta”? Czy może rozpocznie kuchenne rewolucje? Tadeusz zorganizuje też wyprawę na czynny wulkan oraz zapewni mamie artystyczne, szalone doznania z odrobiną dreszczyku. Pod osłoną nocy Magda będzie balansować na granicy prawa, malując graffiti na murach.
Wiele nietypowych dla Magdy Gessler atrakcji, zaskakujące miejsca, ludzie i sytuacje.  Będzie to podróż pełna wspomnień, rozliczeń z przeszłością i opowieść o miłości i pięknej relacji matki z artystyczną duszą i rozsądnego, pragmatycznego syna.

Starsza pani musi fiknąć - o czym jest program?

Nowy program „Starsza pani musi fiknąć” to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo!

Starsza pani musi fiknąć – kto wystąpi?

Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Anna Dereszowska, Tomasz Szczepanik, Joanna Andrzejewska wraz z mamami, Paweł Fajdek z ojcem oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę. Bohaterowie programu pojadą w bardzo odległe miejsca, zarówno jeśli chodzi o dystans, jak i kulturę. Przeżycia, jakie zapewnią rodzicom, nie są osiągalne w żadnym z biur podróży. Często będą to wyzwania budzące skrajne emocje: lęk, ekscytację, radość czy wzruszenie. Pozwolą im odkryć siebie na nowo lub dowiedzieć się o drugiej osobie tego, o co nigdy by jej nie podejrzewali.

Taka wyprawa, sam na sam w egzotykę, pozwoli także uciec od pędu życia, zgiełku, problemów i nadmiaru obowiązków. Uczestnicy będą mogli spędzić ze sobą czas, którego mają dla siebie za mało w codziennym życiu. Niekiedy brakuje go na długie rozmowy, na wyjaśnienie sobie niezałatwionych spraw czy po prostu na przebywanie w swoim towarzystwie. Tych kilka wspólnie spędzonych dni pozwoli im pogłębić wzajemne relacje i powiedzieć sobie wszystko to, co dotychczas odkładali na później.

Każdy odcinek to pełna humoru, ale i dużej dozy wspomnień i wzruszeń, wyprawa w świat jednej pary bohaterów. Tylko dzieci wiedzą, jakie przygody będą przeżywać i czego doświadczać, bo to one odpowiadają za organizację atrakcji. Dla rodzica do samego końca pozostanie to słodką tajemnicą. Czy rodzice zgodzą się na wszystkie zaproponowane im atrakcje? A może to samo dziecko będzie miało opory przed nowym doświadczeniem? Życie lubi zadziwiać!

Starsza pani musi fiknąć – gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki zobaczysz na antenie TVN oraz player.pl