Przez Atlantyk

Pierwszy taki program rozrywkowy w Polsce! Sześcioro uczestników wyrusza niewielkim jachtem żaglowym przez Atlantyk. Ich mentorami i opiekunami  będą dwaj  doświadczeni kapitanowie. Wyprawa ma potrwać kilka tygodni. W trakcie rejsu łódź nie zawija do portu, płyną zupełnie sami. Uczestnicy, by dotrzeć do celu, muszą nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. Stać się załogą. A wszystko to  na środku Atlantyku i w obecności kamer.


Przez Atlantyk - opis programu

To nie będzie rejs luksusowym jachtem. Podróż ma zająć kilka tygodni i zakończyć się u wybrzeży Gwadelupy. Załoga wyruszy z Gran Canarii. Formuła programu jest niezwykle prosta: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk. Jak pośrodku oceanu poradzą sobie Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy” Marzec i Zygmunt Miłoszewski? Czy uda im się współpracować, by bezpiecznie i w wyznaczonym terminie dotrzeć do celu?

W ciągu dnia czeka ich gotowanie, sprzątanie, w nocy wachta. Płynąć będą jachtem o powierzchni niespełna 30 m kw. Na łodzi znajdzie tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabiorą. Pozbawieni telefonów komórkowych, mediów społecznościowych, zewnętrznych bodźców zdani będą na własne umiejętności i swoje towarzystwo Tym razem nie będzie możliwości, by zrezygnować i wrócić do domu. W trakcie takiej wyprawy prozaiczne czynności mogą urastać do rozmiarów prawdziwego wyzwania i wywoływać konflikty. Oszczędzać trzeba wodę i prąd. Tuż obok nie ma łodzi asekurującej. W dramatycznych sytuacjach pomocy może udzielić najbliższa duża jednostka pływająca.


Nad przebiegiem rejsu czuwać będzie Roman Paszke – kapitan jachtowy, żeglarz, zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat. Pod jego czujnym okiem cała szóstka będzie musiała przystosować się do życia na oceanie. Towarzyszyć im będzie Adam Skomski, kapitan jachtowy i motorowodny. Z pomocą dwóch doświadczonych żeglarzy grupa gwiazd, znanych z pierwszych stron gazet, przekona się czym jest walka z żywiołem. Jedno jest pewne – podczas takiej wyprawy na pewno nie zabraknie emocji!

 

Przez Atlantyk - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.

Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 8 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 7 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 6 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 5 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 4 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 3 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 2 Przez Atlantyk, sezon 1, odcinek 1