MTV Unplugged-Kasia Kowalska

W maju tego roku, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbył się koncert Kasi Kowalskiej z serii MTV Unplugged. Artystka wykonała swoje największe przeboje w zupełnie nowych aranżacjach „bez prądu”. Fani mieli okazję usłyszeć m. in. „Antidotum”, „Oto ja”, „Wyrzuć ten gniew”, „Alannah” czy „Coś optymistycznego”.

W trakcie koncertu na scenie pojawili się także znakomici goście specjalni: Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka, który wraz z Kasią wykonał swój największy hit, „Tolerancja”.

Kasia Kowalska należy do jednych z najbardziej cenionych polskich wokalistek. Podczas swojej 25-letniej kariery wydała 10 albumów oraz zdobyła uznanie branży muzycznej. Dodatkowo, Kasia ma na swoim koncie zarówno złote, jak i platynowe płyty, a jej najnowszy album z 2018 roku „AYA” został nominowany do nagrody Fryderyka 2019.


MTV Unplugged - opis programu

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull,
a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.
Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R, Brodka i Bednarek.

MTV Unplugged-Kasia Kowalska - gdzie obejrzeć

Program "MTV Unplugged - Kasia Kowalska" zobaczysz na platformie VOD player.pl.