Efekt Domina

sezon 6 odcinek 4

Efekt Domina 6

Trzeba mieć odwagę, żeby poruszyć pierwszą kostkę domina. Jeden ruch może wywołać falę dobra, a pomaganie może stać się sposobem na życie. „Efektu Domina" po prostu nie da się powstrzymać! Już po raz piąty Dominika Kulczyk zabierze widzów TVN do najbiedniejszych zakątków świata. Tym razem pomoże ludziom ekstremalnie dyskryminowanym: mniejszościom etnicznym, dzieciom, kobietom oraz uchodźcom.

Dominika Kulczyk już od lat dociera w najdalsze i najbardziej niebezpieczne miejsca, zmieniając życie różnych społeczności na lepsze. W piątej serii „Efektu Domina” pokaże historię osób oskarżonych o czary w Papui-Nowej Gwinei czy losy dzieci wychowujących się wśród śmieci w Payatas w Metrze Manila. Dotrze do największego obozu uchodźców na świecie, który powstał w Bangladeszu. To właśnie tam uciekło już około miliona Rohindżów – członków muzułmańskiej mniejszości z Mjanmy. Dominika Kulczyk pomoże też społeczności „Miasta kobiet” w Kolumbii, czyli miejsca, którego mieszkanki znalazły bezpieczne schronienie przez przemocą.

W Rwandzie Dominika Kulczyk wesprze pomoc dla dzieci słabosłyszących i głuchych. Cały świat kojarzy ten kraj głównie z ludobójstwa i nie zastanawia się nad aktualnymi problemami jego mieszkańców. W Rwandzie żyje ponad 33 tysiące osób głuchych, jednak państwo nie oferuje im edukacji dostosowanej do ich potrzeb. Dla Dominiki Kulczyk wsparcie dzieci z Rwandy to jedna z najważniejszych akcji w historii programu.

Dominika Kulczyk od lat zajmuje się pomaganiem. Do tej pory Kulczyk Foundation, którą prowadzi, wsparła ponad 150 organizacji pozarządowych, realizując liczne projekty w Polsce i ponad 50 krajach na całym świecie. „Chcę razem z ludźmi, którym pomagamy, odnajdywać tę najważniejszą dla nich pierwszą kostkę domina. Często małą, ale kluczową, bo mamy pewność, że poruszy kolejne, coraz większe” – mówi prowadząca „Efektu Domina”.