Efekt Domina

sezon 4 odcinek 4

Efekt Domina 4

Dominika Kulczyk z akcją pomocową dociera do jednego z najbiedniejszych krajów świata – Malawi. W ostatnich latach na przemian nawiedzanego przez, niszczące plony, susze i powodzie. Kraj z jednym z najniższych na świecie wskaźników dostępu do opieki medycznej. Ponad 6,5 milionów Malawijczyków potrzebuje pomocy żywnościowej. Oznacza to, że życie wielu z nich, zwłaszcza dzieci, jest zagrożone.

W odcinku Dominika Kulczyk odwiedza dystrykt Neno, w którym działa, prowadzony przez jedną z najlepszych organizacji pozarządowych na świecie – Partners in Health, szpital. Od 2007 roku tworzą tam system opieki zdrowotnej dla ponad 150 tysięcy mieszkańców, jego częścią jest pomoc żywnościowa i socjalna.

Kulczyk Foundation wspiera Partners in Health w Malawi w programie leczenia ciężkiego niedożywienia oraz programach pomocy społecznej i socjalnej.  Dofinansowuje również program Village Health Workers, dzięki któremu ponad 1000 lokalnych pracowników organizacji może dotrzeć z pomocą do wszystkich mieszkańców dystryktu.